Fot. Diecezja zamojsko-lubaczowska

W poniedziałek (27.02) podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Poniżej przedstawiamy zmiany, które dotyczą parafii z terenu powiatu lubaczowskiego.

Wikariusze:

Ks. dr Adrian BOROWSKI, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Narodzenia NMP w Oleszycach, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Strzyżowie.

Ks. mgr Arkadiusz JAKUBCZAK, dotychczasowy wikariusz parafii pw. MB Częstochowskiej w Tereszpolu, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Oleszycach.

Ks. mgr lic. Łukasz KOLASA, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie.

Ks. mgr Krzysztof KRUPA, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława Bpa w Lubaczowie.

Ks. mgr Zbigniew KUREK, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Dubience, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie.

Ks. mgr lic. Rafał ŁUKIEWICZ, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Starym Dzikowie, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu.

Ks. mgr Mateusz MAKSIM, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu.

Ks. mgr Marcin MIGAS, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Komarowie, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

Ks. mgr Sławomir SKOWROŃSKI, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława Bpa w Lubaczowie, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu.

Ks. mgr Paweł SZUTKA, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku k/Zamościa.

Ks. mgr Sławomir ZAWADA, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku k/Zamościa, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej.

Ks. dr Paweł ZUBRZYCKI, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Nepomucena i MB Szkaplerznej we Frampolu, z dniem 16 sierpnia 2022 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

Inne

Ks. mgr lic. Mariusz PASTUSZAK, z dniem 1 lipca 2022 r. mianowany dyrektorem Zamiejscowego Studia Katolickiego Radia Zamość w Lubaczowie.

26 komentarze

   • A w tym, że ciągle wołają o ofiary, że stawki za posługę są bardzo wysokie. Ile teraz łaska za pogrzeb, za wesele? Teraz budują garaże, no to który chce garaż niech sobie zapłaci i kupi. Pracują w szkołach, mają wynagrodzenie. Odejdzie z parafii to sprzeda garaż temu, kto w jego miejsce przyjdzie. A Sławoj Głódź? A te biskupie pałace, a te mamrury?

    • Powtarzasz frazesy które media nie polskie tylko polskojęzyczne podają a nic z prawdą nie mają wspólnego. Powiedz o konkretnym przykładzie nie ogólnie bo ogólnie to można powiedzieć że wszystkie kobiety zdradzają a mężowie chleba ze pracodawca okrada a pracownik też z pracy wynosi że dzieci tylko w telefonie siedzą i nic nie robią – to są ogółem stwierdzenia. Do jednego worka wszystkich nie wsadzaj. Ofiara za posługę. Przypomnę pogrzeb państwo płaci 4000 a ty ze swoich nic nie dajesz i z tej sumy opłacasz pogrzeb. Pomnik to twoja wdzięczność za rodzica. Ślub ile na wódkę, sale, kamerę,.wydajesz w porównaniu z zapłata księdzu. I na koniec na złodzieju czapka goreje. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka i nie powtarzaj sloganów. Tak jak strajkowanie i mówili że konstytucję łamią a jak zadało się pytanie w którym artykule to już nie wiedzieli bo slogany plotą. A że sam jesteś daleko od Boga i kościoła to nie szukaj usprawiedliwienia w sloganach aby swoje ego usprawiedliwić. Podaj konkretny przykład a nie slogan wyssany z palca. Piłkarz zdjęcie pałaców a nie głupoty opowiadaj. A jak nie masz odpowiedzi to lepiej zamilcz.

     • Rad, przeczytaj że zrozumieniem, jeśli potrafisz. Chcesz konkretów? Powtórzę jeszcze raz. Z parafii Stanisława:, budowa garaży dla księży. Chcą garaży? Niech sobie sfinansują. Maja drogie samochody? Stać ich na takie? Volvo, audi. Są i tacy co mają dwa auta. To nie pazerność? To przykład z Lubaczowa i okolic, nie frazes. Jeśli nie robiłeś pogrzebu bliskiej osobie, to pojęcia nie masz o jego koszta ch. To fakt, może zabrzmiało, że wszystkich wrzucam do jednego worka, tylko z tym się z tobą zgodzę. To czy jestem blisko Boga czy daleko to Bóg sam wie najlepiej, lepiej niż ja. A już na pewno lepiej niż ty. Nie znasz mnie więc nie oceniam. Rozumiem, że trzeba bronić księży, ale nikt nie zabroni mi mówić prawdy czy stwierdzić niewygodnego faktu. To na tobie czapka górę, w zasadzie już dawno spłonęła. I na koniec. Nie mieszaj wódki weselnej do zapłaty księdzu. To nie jest zapłata tylko ofiarą. Jedynie Bóg wie, czy ta ofiarą jest hojna i szczera. Bez odbioru.

 1. Przemówił hojny dawca ktory pazerny nie jest pracuje za darmo oddaje 10 procent że swego dochodu na biednych dba o swój kościół w parafii który nie wygląda jak 7 nieszczęść. Na złodzieju czapka goreje. Najlepiej powtarzać schematy bo przecież samemu cIęszko coś logicznego i prawdziwego powiedzieć.

  • Skąd wiesz, czy Pppp nie jest hojnym ofiarodawca? Przypatrz się sobie, bo sam powtarzasz schematy i nie masz nic do powiedzenia od siebie. Ksiądz czy rodzina księdza? Jest to przykre, ale postawą niektórych księży sprawia, że ludzie odchodzą od kościoła. Już się temu nie dziwię. Dobry, skromny ksiądz sam widzi zachowanie księży, ich nastawienie, żeby mieć najdroższy samochód, laptop, komórkę, buty, kurtkę, pewnie i meble w pokoju. Dlatego są tacy, którzy nie tolerują tego i wyjeżdżają y misje lub do innych krajów, gdzie skromniej, gdzie mogą posługiwać bez tego lansu. Wiem Rad, że nie przyjmiesz tego spokojnie do wiadomości, wiem, co pisze. Bez odbioru.

   • Księża nie mają rodziny nie mają własnego domu bo mieszkają w służbowym więc na co mają wydawać pieniądze jak nie ma samochód czy sprzed lub ubrania lepiej by było gdyby chodził boso i mieszkał w namiocie ale wtedy ktoś by powiedział co robi z pieniędzmi chyba kogoś utrzymuje bo sam żyje jak dziad. Zobacz ty masz ładny dom rodzinę samochód i na to wydajesz a ksiądz tylko na siebie. Ofiarność wynika nie z wiary tylko z sprawiedliwości skąpy myśli jak tu oszukać by jak najmniej dać. To co jest na parafii garaż budynek zostaje na wieki wieków mimo że tego księdza już nie ma.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here