Meble z żywicy

Meble z żywicą epoksydową to doskonała alternatywa dla klasycznych mebli w całości wykonanych z drewna. Świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych urządzonych w tradycyjnym stylu, nadając im nieco eklektyczny charakter. Co warto wiedzieć o tego rodzaju meblach? Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Zalety mebli z żywicą

Najważniejszą zaletą mebli z wykorzystaniem żywicy jest to, że są niepowtarzalne. Każdy z nich posiada swój własny charakter i styl. Możemy wybierać między zakupem mebli gotowych a indywidualnymi projektami. Ich ostateczny wygląd zwykle nie jest znany do momentu zakończenia prac nad nimi. Projektant bierze oczywiście pod uwagę sugestie klienta, ale w związku z tym, że meble wykonywane są ręcznie, ciężko jest dokładnie zaplanować końcowy efekt.

Meble z żywicy epoksydowej są też bardzo trwałe. Materiał, z którego są wykonane, jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Ich ponadczasowy styl sprawia, że przez cały ten okres będą prezentowały się równie dobrze i świetnie komponowały się z pozostałymi elementami wystroju. Drewniane blaty są pokryte specjalnie skomponowaną mieszanką olejów, które impregnują je i chronią przed wpływem wilgoci. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że na stoliku zostaną plamy, gdy przypadkiem wyleje się na niego jakiś płyn. W takiej sytuacji wystarczy tylko przetrzeć go wilgotną ściereczką, by usunąć zabrudzenia i znów cieszyć się nieskazitelną czystością blatu.

Stolik do kawy z żywicą

Jeśli boisz się wprowadzać we wnętrzu dużych zmian i zaczynać od większych form, na początek możesz zdecydować się na oryginalny okrągły stół z żywicy epoksydowej. Świetnym wyborem będzie model, który łączy w sobie drewno orzechowe z białą żywicą. Widoczne usłojenie drewna przyciąga wzrok i podkreśla naturalność materiału, z którego wykonany jest stolik. Całość umieszczona jest na czarnych nogach z metaloplastyki. Tak zaprojektowany stolik jest bardzo uniwersalny. Sprawdzi się praktycznie w każdym wnętrzu, stanowiąc interesujący element dekoracyjny, a jednocześnie nie sprawiając, że cała uwaga będzie skupiona na nim. Dzięki niewielkim rozmiarom, z pewnością znajdzie się na niego miejsce w każdym pomieszczeniu. Stolik jest też lekki, dzięki czemu z łatwością można go przestawiać z miejsca na miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Świetnie sprawdzi się jako stolik kawowy, ale również jako podręczny mebel do odkładania różnych drobnych przedmiotów.

Czy takie meble są bezpieczne?

To bardzo ważne pytanie, które zadaje sobie wielu klientów zastanawiających się nad zakupem mebli z żywicą. Na szczęście nie ma się czego obawiać. Żywica wykorzystywana przy produkcji mebli przez renomowanych producentów jest w pełni bezpieczna. Po utwardzeniu nie wydzielają się z niej żadne szkodliwe substancje. Nie trzeba obawiać się, że wywoła jakiekolwiek reakcje alergiczne. Dla spokoju warto jednak powstrzymać się od jedzenia pożywienia, które miało bezpośredni kontakt z żywicą, jeśli nie mamy pewności, że została dopuszczona do kontaktu z żywnością.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here