Przedszkole z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju to „Promyki Roztocza”. W środę (22.06) oficjalnie świętowano nadanie nazwy placówce.

O tym, że w horynieckim przedszkolu odbył się plebiscyt na nazwę pisaliśmy w kwietniu. Rodzice i nauczyciele dzielili się licznymi pomysłami. Z nich wybrano 53, które zostały poddane pod głosowanie. W III turach udało się wybrać zwycięską propozycję – „Promyki Roztocza”. W związku z tym, 20 maja Uchwałą Rady Gminy Horyniec-Zdrój jednostce nadano nazwę: Przedszkole „Promyki Roztocza” w Horyńcu-Zdroju.

Ponadto w placówce trwały prace nad stworzeniem logo. Wszystkie grupy przez kilka dni omawiały zagadnienia związane ze zrozumieniem pojęcia „Roztocze” i w efekcie pogadanek oraz projekcji filmów powstały rysunki obrazujące dziecięcą wyobraźnią „Promyki Roztocza”. Wybrano logo, które symbolizuje nazwę przedszkola.

To nasze dzieci stanowią ciepłe promienie słonecznego Roztocza, które jest ich małą ojczyzną – mówią wychowawczynie.

Fundatorami napisu i logo są rodzice dzieci.

W czasie świętowania w Gminnym Ośrodku Kultury zaproszeni goście – Grzegorz Woźny – Przewodniczący Rady Gminy Horyniec-Zdrój, Robert Serkis – Wójt Gminy Horyniec-Zdrój, Elżbieta Majdan – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Małgorzata Szymeczko-Kopczyńska – kierownik GOPS i Mariusz Husiatyński – Kierownik ŚDS w Horyńcu-Zdroju i rodzice podziwiali występy przedszkolaków. Uczestnicy otrzymali upominki od Teresy Pamuły – posła na Sejm RP, którą reprezentował Piotr Cioch.

Po koncercie dzieci odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwą i logo przedszkola. Po części oficjalnej na przedszkolaków czekały kąciki zabaw – leśny, artystyczny, bezpieczny i sportowy. Zabawy przygotowane zostały przez Nadleśnictwo Lubaczów, Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju, Ochotniczą Straż Pożarną, Straż Graniczną, Komendę Powiatową Policji w Lubaczowie i nauczycieli wychowania fizycznego. Nie zabrakło ulubionych dmuchańców, słodkiego poczęstunku, lodów oraz roztoczańskiej wody.

Obejrzyjcie krótką relację filmową.

– Szczególne słowa podziękowań kierujemy do Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z panem Januszem Wużyńskim – to dzięki ich wsparciu ten czas dla dzieci i rodziców był tak przyjemnie zorganizowany. Wielkie słowa podziękowania przekazujemy również naszym sponsorom: Producentowi wody mineralnej Rodowita z Krasnobrodu, Bankowi Spółdzielczemu w Lubaczowie, Restauracji Hetman – Krystynie i Władysławowi Juzwa, przedsiębiorcy budowlanemu – Stanisławowi Kłosowi, właścicielom apteki Medica – Ewelinie i Grzegorzowi Drozdom oraz właścicielce apteki prywatnej – Jolancie Szwed – mówią wychowawczynie.

Galeria zdjęć, fot. zsphoryniec.pl

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here