Fot. gminalubaczow.pl

Na blisko 9 mln zł opiewa umowa, którą w czwartek (23.06) podpisano w sali narad Urzędu Gminy Lubaczów. W jej ramach firma STRABAG zrealizuje na terenie gminy inwestycje drogowe wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

„To największa inwestycja w infrastrukturę drogową, jaką realizowała kiedykolwiek Gmina Lubaczów, zarówno pod względem zakresu, jak i finansowania” – mówił Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów na spotkaniu z przedstawicielami Firmy.

W ramach zdania zostaną przebudowane odcinki dróg, wybudowane nowe odcinki chodników, kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, oświetlenie w Młodowie (ul. Sąsiedzka i ul. Błonie), Mokrzycy (droga dz. nr ewid. 167/5), Szczutkowie (Mielniki), Bałajach, Lisich Jamach (ul. Ogrodowa), Załużu (do cmentarza), Dąbrowie (na odcinku od Skrzyżowania z drogą na Kornagi do kościoła w Dąbrowie). Wybudowany zostanie także ciąg pieszo-rowerowy w Opace na odcinku od świetlicy do drogi tzw. „obwodnicy”

Co bardzo ważne dla samorządowego budżetu całość inwestycji, która opiewa na 8 963 296,49 zł jest dofinansowany w 95% z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Umowę podpisał Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel oraz dyrektor rzeszowskiego oddziału firmy STRABAG Maciej Łukaszek. Termin zakończenia wszystkich prac upływa w III kwartale 2023 r.

Galeria zdjęć, fot. gminalubaczow.pl

elubaczow.com, hp, gminalubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here