Pranie ubrań jest powszechną i rutynową czynnością, którą większość z nas wykonuje dosyć często. Sprawna, niezawodna pralka automatyczna to w dzisiejszych czasach nieodzowny element wyposażenia gospodarstwa domowego. Mimo tego, że sprzęt AGD znajduje się praktycznie w każdym mieszkaniu, coraz popularniejsze stają się usługi oferowane przez profesjonalne zakłady pralnicze. Razem z popytem rozwija się sieć pralni, a uruchomienie własnego punktu odświeżania tekstyliów jest dla wielu osób atrakcyjną perspektywę biznesową. Prowadzenie pralni wodnej może przynosić całkiem niezły zysk. Kluczem do sukcesu jest właściwie dobrany sprzęt.

Co składa się na wyposażenie pralni wodnej?

Pralnie to placówki oferujące usługi kompleksowego odświeżania asortymentu tekstylnego za pomocą specjalnej technologii. Nowoczesne pralnie posiadają rozbudowany park maszynowy pozwalający czyścić wszystkie rodzaje tkanin. W pralni wodnej można wyprać elementy codziennej garderoby: odzież wierzchnią, spodnie, spódnice, bluzki, koszule, bieliznę, a także rzeczy o większych gabarytach – koce, pościel, ręczniki, serwety, obrusy, firanki, zasłony itd. Do prania na mokro w warunkach przemysłowych niezbędny jest sprzęt pozwalający na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Największe pralnie wodne obsługują dziennie około kilkuset zleceń, muszą więc być wyposażone w wysokowydajne maszyny przystosowane do pracy w trybie ciągłym. Najważniejszym urządzeniem w pralni wodnej jest zaawansowana technologicznie pralnica dostosowana do dużych wsadów i działania na okrągło. Oczywiście niezbędne są również inne sprzęty i akcesoria, wśród których należy wymienić: suszarki, stoły prasowalnicze, manekiny formujące, wytwornice pary, podawarki, systemy separujące i wózki pralnicze. Niezastąpionym sprzętem w każdej większej pralni są także magle przemysłowe – specjalistyczne urządzenia przeznaczone do prasowania tkanin, sterowane przy pomocy wbudowanego weń komputera. Jeśli chodzi o środki chemiczne używane w praniu wodnym, potrzebne są przede wszystkim uniwersalne płyny do prania wstępnego i głównego, uniwersalne proszki piorące, wspomagacze, odtłuszczacze, odplamiacze i inne środki specjalistyczne.

Pralnica przemysłowa – jak działa i czym różni się od zwykłej pralki?

Pralnica przemysłowa, popularnie nazywana pralką przemysłową lub pralnico-wirówką, to nowoczesna, wyspecjalizowana maszyna piorąca przeznaczona do użytku komercyjnego i pracy w trudnych warunkach. Od pralki domowej różni ją przede wszystkim większa pojemność i rozbudowane cykle robocze. Różnica polega też na sposobie, w jaki przebiega proces prania. Pralnica zamyka w sobie cały proces prania: począwszy od prania wstępnego, przez pranie zasadnicze i końcowy etap, czyli płukanie. Pralki przemysłowe są przystosowane do prania odzieży w wysokich temperaturach z zastosowaniem dużych prędkości obrotowych bębna. W profesjonalnych pralnicach mamy do czynienia z bardzo zaawansowaną technologią. Dzięki specjalnej konstrukcji urządzenie pozwala na dokładne, a zarazem w pełni bezpieczne dla tkanin czyszczenie nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. O tym, jak zbudowana jest pralka przemysłowa, przeczytasz w artykule: https://www.kannegiesser.pl/maszyny/pralnicowirowki/.

Chcesz otworzyć pralnię? Zainwestuj w profesjonalny sprzęt!

Wraz z rosnącym popytem na usługi pralnicze coraz więcej polskich przedsiębiorców zaczęło dostrzegać opłacalność inwestycji w tym obszarze. Należy podkreślić, że aby pralnia miała szansę wyróżnić się na tle konkurencji, musi oferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. Kompletując wyposażenie do pralni warto postawić na wydajne, niezawodne i ekonomiczne rozwiązania. Cenioną w branży firmą zajmującą się sprzedażą i serwisem maszyn pralniczych jest Kannegiesser. To największy producent przemysłowej techniki pralniczej w Polsce, w ofercie którego znajdziemy sprzęt pomocny w budowie jak najefektywniejszych pralni. Więcej na stronie: https://www.kannegiesser.pl/.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here