Mimo wielopoziomowych działań informacyjnych i zapobiegawczych, liczba oszustw wciąż jest bardzo wysoka. Chcąc temu zapobiec Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Grzegorz Błaszczyk, zaprasza na spotkanie „Metody i sposoby oszustów wyłudzających pieniądze”. Odbędzie się ono 24 czerwca o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Policjanci odnotowują coraz więcej przestępstw i prób oszustów wyłudzających pieniądze. Ofiarami padają głównie seniorzy. Jednak nie tylko ta grupa narażona jest na manipulacyjne działanie złodziei. Często kontaktują się oni z osobą poszkodowaną  telefonicznie, podając się za urzędnika, funkcjonariusza policji lub pracownika banku czy poczty. Rozmowę prowadzą w ten sposób, by wyłudzić jak najwięcej danych i informacji. Proszą o przekazanie określonej sumy gotówki pod pozorem trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się oni sami lub ich bliscy. Sposób dostarczenia pieniędzy jest przez nich szczegółowo opisany i monitorowany.

Policja apeluje, żeby nigdy nie udostępniać telefonicznie żadnych danych i nie instalować „zalecanych” aplikacji, dzięki którym ktoś uzyska dostęp do naszego rachunku bankowego. Zaprasza także na spotkanie, w czasie którego szczegółowo opisane zostaną metody stosowane przez oszustów. Przyjdź i nie pozwól „wyczyścić” swojego konta z oszczędności.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here