Ponad dwa tysiące skontrolowanych kierowców, „po spożyciu” czterech z nich, a do tego jeszcze czterech rowerzystów – to efekt akcji „Trzeźwy weekend”, którą przeprowadzili lubaczowscy policjanci.

Pierwszego kierowcę policjanci zatrzymali w piątek (17.06), po godz. 5 w Lubaczowie. Kierowca volvo, 36-letni mieszkaniec gminy Lubaczów, miał w organizmie ponad 0,3 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w Horyńcu-Zdroju wpadł kolejny kierowca, który nie powinien prowadzić pojazdu. Tym razem po alkoholu za kierownicą peugeota usiadł 34-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad pół promila alkoholu.

Ponad pół promila alkoholu miał natomiast jadący w również w piątek kierowca toyoty, który został zatrzymany w Wólce Krowickiej w gminie Lubaczów. 36-letni obywatel Ukrainy został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Teraz sąd zdecyduje o jego losie.

Z kolei w sobotę (18.06) około południa w Horyńcu-Zdroju mundurowi zatrzymali kierowcę volkswagena. 47-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego miał blisko promil alkoholu w organizmie.

W trakcie działań policjanci uniemożliwili także dalszą jazdę czterem rowerzystom, którzy pomimo tego, że wcześniej pili alkohol zdecydowali się na rowerową przejażdżkę. Trzech z nich było w stanie nietrzeźwości, u jednego badanie wykazało poniżej pół promila alkoholu – czytamy w komunikacie prasowym Komedy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

elubaczow.com, hp, KPP Lubaczów

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here