Małgorzata Kubiszyn wzięła udział w II Mistrzostwach Świata Nordic Walking w Choczewie. W eliminacjach na 10 km zakwalifikowała się z najlepszym czasem.

Pierwszego dnia w kwalifikacjach wzięło udział 557 osób. Nad prawidłową techniką zawodników czuwało grono sędziów z Polski, Francji i Włoch. Na mecie na biegaczy czekał Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski, który wręczał medale za ukończenie zawodów.

– Wiedziałam, że zapowiada się ciężka walka na drugi dzień. Trasa niestety nie należała do takich, które lubię. Dużo kamienia i płasko – relacjonuje Małgorzata Kubiszyn.

Finał Mistrzostw Świata rozpoczął się zaciętą walką z Francuzką. Rywalka szła bardzo mocno i szybko próbując dotrzymać kroku i tempa Małgorzaty. Dopiero po 3 km naszej zawodniczce udało się uciec na 20 metrów.

– Walczyłam do końca, choć chwilami brakowało już tchu. Wtedy zobaczyłam męża, który zmotywował mnie, mówiąc, że do mety został tylko kilometr, muszę dać z siebie wszystko. I dałam, wyprzedzając Francuzkę o 1 min. i Polkę o 2 min. Osiągnęłam świetny czas – 1.03.06. (życiówka na 10 km) – mówi Małgorzata Kubiszyn.

Uzyskany wynik pozwolił Małgorzacie Kubiszyn na zdobycie tytułów Mistrzyni Świata na 10 km wśród kobiet i Mistrzyni Świata w kategorii do 40 lat. Ponadto zawodniczka reprezentująca barwy Klubu Nordic Walking „Spring” Horyniec-Zdrój zajęła 9. miejsce wśród wszystkich startujących 118 osób. 

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here