Fot. Archiwum MGOK.

W Oleszycach już w środę rusza Weekend Kultury. Przez pięć dni dla mieszkańców i gości przygotowano to cykl wielu wydarzeń z tematyki kultury i sportu.

Program Weekendu Kultury jest naprawdę bogaty. W ramach wydarzenia odbędą się spektakle teatralne, wystawa malarska, wystawa koronczarska, turniej piłki nożnej, koncerty kameralne, projekcja filmowa, Parafialny Piknik Rodzinny oraz wiele innych wydarzeń.

Cykl wydarzeń zostanie zainaugurowany w środę (22.06) wernisażem wystawy koronczarek z terenu gminy Oleszyce. Odbędzie się on w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej. Gromadzone na wystawie efektowne, misternie wykonane i niewątpliwie urzekające dzieła oleszyckich koronczarek prezentują pokoleniowy przekaz tradycji, sposób podtrzymywania, rozwijania i ewoluowania umiejętności koronczarskich.

W czwartek (23.06) odbędzie się kolejny wernisaż. Tym razem w Galerii II Piętro (MGOK w Oleszycach) zostanie otwarta wystawa uczestników sekcji malarskiej działającej przy ośrodku kultury. Wystawa jest podsumowaniem całorocznej pracy dzieci, młodzieży i dorosłych. Tuż po wernisażu na koncert zaprasza Zespół Cztery Pory Roku. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej MGOK w Oleszycach.

W piątek (24.06) będziemy mogli podziwiać kunszt aktorski. O godz. 16:00 do sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zapraszamy dzieci na spektakl „Smocza legenda”. Natomiast o godz. 20:00 swoją najnowszą sztukę „Dusz rozmowy o miłości” opartą na tekstach ks. Jana Twardowskiego, premierowo zaprezentuje Teatr Amatorski Ole! z Oleszyc. Tego samego dnia, o godz. 18:30 Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach zaprasza miłośników kina na pokaz filmu „Diabeł Łańcucki” po którym odbędzie się spotkanie z pisarzem Jackiem Komudą.

W sobotę (25.06) o godz. 16:00, na boisku sportowym Orlik odbędzie się Turniej Piłki Nożnej „Oleszyce Cup” dla dzieci. Natomiast od godz. 17:00 na dziedzińcu Ratusza Miejskiego w Oleszycach rozpoczną się koncerty. Jako pierwszy wystąpi podkarpacki zespół Grzane Wino, znany miłośnikom Bieszczadów i poezji śpiewanej. Zespół porusza się w nurcie ballady folkowej, piosenki turystycznej i poetyckiej. Tuż po będziemy mogli wysłuchać pochodzącego z Lubaczowa duetu Dominika Kindrat & Marek Kindrat. Podczas tego występu wysłuchamy utworów z projektu „Osieckowe Love”. Są to utwory Agnieszki Osieckiej opowiadające o miłości w różnych jej odsłonach. Piosenki do zanucenia i do zadumania. Na zakończenie wystąpi znany już oleszyckiej publiczności Duet Thin Jay i Tomasz Pracało. Jay pochodzi z Filipin, ale jego serce skradła Polka i dzięki temu możemy słuchać jego koncertów na naszej ziemi. Znany z programu The Voice of Poland artysta wystąpi w duecie z naszym rodakiem – Tomaszem Pracało. Podczas koncertu zaprezentują covery znanych utworów ciekawych aranżacjach w klimacie rock i pop.

Natomiast niedziela (26.06) będzie ostatnim dniem naszego weekendowego, kulturalnego świętowania. Zapraszamy na Parafialny Piknik Rodzinny, który odbędzie się na Stadionie sportowym w Oleszycach. W programie moc atrakcji. O godz. 15:00 rozpocznie się Mecz o Puchar Księdza Proboszcza pomiędzy drużynami Straży Granicznej i lokalnego klubu LKS Czarni Oleszyce. Po meczu, o godzinie 16:30  rozpocznie się część artystyczna. Na początku zobaczymy lokalnych małych i dużych artystów, by o godz. 17:30 na scenę wkroczył zespół Jarzębina. To właśnie ich utwór „Koko Euro Spoko” został wybrany oficjalną piosenką reprezentacji Polski na Euro 2012.  Tuż po nich koncert zagra zespół Spontan, znany fanom muzyki Disco Polo z takich utworów jak z takich kawałków, jak „Tylko Tobie”, „Szalona nastolatka” czy „Zakochałem się”. Formację możemy także zobaczyć we współpracy z innymi Artystami – Discoboys, Menelaos, Levelon czy Denzi. Na zakończenie pikniku do tańca porwie nas zespół Menelaos. W lipcu 2015 r. na rynku ukazała się ich debiutancka piosenka pt. „Monika”, która zdobyła szerokie grono odbiorców. Formacja rozwija się w bardzo szybkim tempie i ciągle zdobywa nowych fanów. Oprócz bogatego programu artystycznego stadion wypełnią stoiska kół gospodyń wiejskich, grill z kiełbaską, dmuchane place zabaw i animacja dla najmłodszych.

Organizatorami Weekendu Kultury są: Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach oraz Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here