Fot. BiOSG

Mandat karny w wysokości dwustu złotych – to koszt pamiątkowej fotografii przy słupie granicznym. Przekonał się o tym obywatel Niemiec, którego zatrzymał patrol Straży Granicznej z placówki w Horyńcu-Zdroju.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Horyńcu-Zdroju po raz kolejny zatrzymali osobę, która weszła na pas drogi granicznej. To kolejny turysta, który chciał sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie przy słupie granicznym. Do zdarzenia doszło we wtorek (14.06) na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą.

Patrol Straży Granicznej  z Horyńca Zdroju ujawnił obywatela Niemiec, który wszedł na pas drogi granicznej. Mężczyzna postanowił zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze słupem granicznym. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych – czytamy w komunikacie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Straż Graniczna przypomina, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą) wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego w 2019 roku. Zakaz nie obowiązuje na odcinkach pasa drogi granicznej, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne. Osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

elubaczow.com, hp, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here