Fot. MDK w Lubaczowie

Blisko tysiąc przedszkolaków i uczniów z powiatu lubaczowskiego obejrzało bezpłatnie filmy na dużym ekranie Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Seanse odbyły się w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB.

Za nami trzy dni z ambitnym i wartościowym kinem młodego widza z całego świata. Festiwal Kinolub dedykowany dzieciom i młodzieży, odbywał się równolegle w 10 miastach tj. Rzeszowie, Krośnie, Zatwarnicy, Krakowie, Pińczowie, Kielcach, Janowie Lubelskim, Sławkowie, Skoczowie i w Lubaczowie. W miniony piątek, poniedziałek i wtorek w Miejskim Domu Kultury wyświetlono w sumie osiem filmów krótko i pełnometrażowych.

Produkcje pochodziły m.in. z Iranu, USA, Meksyku, Gruzji, Indii czy Hiszpanii. W Lubaczowie filmy obejrzało łącznie 925 osób w tym dzieci z przedszkoli i szkół z
Lubaczowa i powiatu – podsumowuje MDK w Lubaczowie.

Organizatorami Festiwalu były: Fundacja IKS, Podkarpacka Komisja Filmowa i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Rzeszów oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here