Mikołaj Szaganiec na trzecim stopniu podium osiągnął najlepszy wyniki w rywalizacji indywidualnej.

We wtorek (14.06) na basenie MOSiR w Dębicy zorganizowano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z lubaczowskich szkół.

Reprezentacja męska Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie zajęła drugie miejsce w sztafecie 6×50 m stylem dowolnym. Srebrne medale wywalczyli: Szymon Garus, Karol Drozd, Karol Lewientowicz, Maciej Kida, Bartłomiej Szymeczko i Oskar Obirek. Natomiast w kategorii szkół średnich, drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie zajęła czwarte miejsce w sztafecie 6x50m stylem dowolnym. Pływacy wystąpili w składzie: Piotr Rozner, Paweł Krzyśkowski, Hubert Garus, Jakub Bednarczyk, Bartłomiej Ważny i Mikołaj Szaganiec.

W konkurencjach indywidualnych najwyżej sklasyfikowany został uczeń lubaczowskiego „ogólniaka” Mikołaj Szaganiec, który zajął trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Wszyscy zawodnicy są wychowankami Klubu Pływackiego Delfin w Horyńcu-Zdroju.