W miniony weekend mieszkańcy i goście Lubaczowa obcowali z kulturą. Na Rynku odbyło się wiele koncertów i warsztatów. Nie zabrakło uśmiechu i dobrej zabawy.

W ramach „Kulturalnego weekendu” w piątek (10.06) wyświetlona została bajka „Śnieżna paczka”. W sobotę do wspólnej zabawy zachęcały zespoły muzyczne, taneczne i teatralne z Miejskiego Domu Kultury. Wystąpiły: Dziecięcy Teatr „Lentylki”, Grupa Taneczna „Iskierki”, chór „Canzonetta”, Studio Piosenki, TNT, Spectrum, Defenders, Crazy Train, Kashmir, Zespół Gitarowy „Gama”. Pojawił się również Fitness-Klub Batuka, który przeprowadził zajęcia z zumby. Otwarta została także strefa plastyczna.

W niedzielę rozpoczęło się spotkanie „Rodzina Rodzinie”. Zainaugurował je występ Arki Noego. Usłyszeliśmy największe hity grupy – „Święty uśmiechnięty” (Taki duży, taki mały), „Nie boję się, gdy ciemno jest” czy „Na drugi brzeg”. Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej. Z koncertem wystąpił także zespół Jednego Serca Jednego Ducha. W jego trakcie o swoim świadectwie nawrócenia opowiadał Jan Budziaszek. Tego dnia skosztować można było potraw kuchni ukraińskiej, nie zabrakło również przysmaków z grilla, które przygotowali m.in. Rycerze Kolumba. Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

Galeria zdjęć, fot. Robert Kryla.

elubaczow.com, hp, lubaczow.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here