Integracja polskich i ukraińskich rodzin oraz dobra zabawa to cele Pikniku Rodzinnego – „Kobiety Karpat Ukrainie”, który zorganizowano w niedzielę (12.06) Horyńcu-Zdroju. Inicjatorką niezwykle udanej imprezy była Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Kobiety Karpat oraz Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis. Oprócz posłanek Teresy Pamuły i Krystyny Skowrońskiej, na wydarzeniu gościła także Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Gosiewska.

Na przybyłych w Parku Zdrojowym przygotowano mnóstwo atrakcji – na scenie wystąpiły horynieckie Aniołki i zespoły działające przy Gminny Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju. Do tego była zumba dla dzieci, animacje, malowanie twarzy, tatuaże, darmowe dmuchańce, bumberball, bańki mydlane, wata, popcorn oraz wypieki od lokalnych gospodyń. Dużą popularnością cieszyło się również Mobilne Centrum Edukacyjne ERAZMUS +. Nie zabrakło także rywalizacji sportowej – dzieci rozegrały turniej piłki nożnej o Puchar Poseł na Sejm RP Teresy Pamuły. Głównymi gwiazdami muzycznymi były wokalistki z Ukrainy – Natalia Karpa oraz Julia Rypnowska – Karpa. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Galeria zdjęć, fot. Krystian Kłysewicz.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

  1. Jak by nie mowić to jednak lubaczowska impreza zadała szyku. Starosta powiatu Zenon Swatek znowu stanął na wysokości zadania a jego podwladni to prawdziwe rodzynki w urzędzie. Z drugiej strony Lubaczów reprezentował polski kościół w osobie księży parafii św Stanisława jak i zaprzyjaźniony z nim hojny Caritas tak zatroskane o los uchodźców z Ukrainy. Piknik ,,Rodzina rodzinie” inaczej tłumacząc to polska rodzina ukraińskiej rodzinie .Szkoda tylko, że mężowie pań z Ukrainy stali daleko za sceną.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here