Stowarzyszenie „Lubaczowskie Serce dla Zwierząt” zachęca do otwarcia swojego serca na potrzeby zwierząt. Apeluje o pomoc przy tworzeniu domów tymczasowych dla swoich podopiecznych. 

Czasem tak niewiele trzeba, by ocalić cierpiące zwierzę. Niekiedy wystarczą cztery kąty. Dom tymczasowy to dom (mieszkanie, budynek, pomieszczenie lub inne miejsce pobytu zaspokajające potrzeby bytowe zwierzęcia), w którym zwierzę przebywa przez pewien czas, najczęściej do chwili znalezienia tego stałego. Ta forma pomocy sprawia, że psu czy kotu zapewniony jest spokój, ciepłe miejsce na odzyskanie sił, a często i zdrowia. Gdzie ma zagwarantowaną opiekę weterynaryjną, spacery, zabawy i dobre jedzenie. Ponadto zwierzę będące w domu tymczasowym ma stały kontakt z człowiekiem, jego zachowanie jest obserwowane i sprawdzane w różnych sytuacjach, a to pozwala na późniejsze dopasowanie domu stałego do jego charakteru.

– Nasze Stowarzyszenie pomaga bezdomnym zwierzętom w oparciu o domy tymczasowe. Nie prowadzimy schroniska ani przytuliska. Opiekę nad zwierzętami bezdomnymi zgłoszonymi do nas, sprawują osoby prywatne w swoich domach. Dlatego liczba dostępnych domów tymczasowych determinuje nasze możliwości pomocy – tłumaczy Marlena Zalewska, prezes Stowarzyszenia Lubaczowskie Serce dla Zwierząt.

Dom tymczasowy stworzyć może osoba lub rodzina, która na określonych zasadach współpracy ze Stowarzyszeniem zechce sprawować tymczasową opiekę nad powierzonym mu zwierzęciem. Koszty utrzymania i opieki weterynaryjnej w domu tymczasowym ponosi Stowarzyszenie.

Więcej informacji na ten temat uzyskać można telefonicznie 572 543 396, e-mailowo: slsdz@op.pl lub przez FB Stowarzyszenia.

– To niesamowite uczucie, gdy zwierzak, którym się opiekujemy jest coraz zdrowszy, pięknieje i jest szczęśliwy, ale… decydując się na pozostanie domem tymczasowym trzeba również przeanalizować swoje możliwości i zdawać sobie sprawę, że wiąże się to z odpowiedzialnością i poświęceniem – siebie i swojego czasu – dodają wolontariusze.

Przeżyj swoją własną przygodę i ocal życie zwierzaka!

Działalność stowarzyszenie można wesprzeć także finansowo. Szczegóły na plakacie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here