Długie zimowe miesiące potrafią działać przygnębiająco na człowieka, dlatego wraz z pierwszym powiewem wiosny pojawia się chęć, aby wprowadzić ją również do swoich wnętrz. Ta pora roku to nie tylko kwitnące drzewa i krzewy, ale również coraz dłuższe i cieplejsze dni. Wiosna to lekkość, jasne kolory, słońce i kwiaty, a wszystko to można przenieść do swojego mieszkania z pomocą dopasowanych dodatków i drobnych zmian.

Odświeżenie otoczenia i kolorów

Jeśli masz na to czas i ochotę, wiosenną metamorfozę mieszkania możesz rozpocząć od porządków. Na początku przejrzyj swoje zgromadzone rzeczy i oddaj lub sprzedaj te, których już nie potrzebujesz, a pozostałe zorganizuj zgodnie z ich zastosowaniem. W ten sposób zyskasz nieco wolnej przestrzeni. Wiosna to również dobry moment na odświeżenie koloru na ścianach. Być może od poprzedniego malowania minęło już trochę czasu? Postaw na delikatne, pastelowe odcienie, które będą odpowiednim tłem dla różnokolorowych dodatków. 

Szybka metamorfoza wnętrza, czyli tekstylia

Zmiana tekstyliów to świetny sposób na błyskawiczne odświeżenie każdego wnętrza. Zamiast pluszowych poszewek na poduszki, wybierz takie w kwieciste wzory czy energetyzujące kolory. Dobierz obrus lub pled w podobnych odcieniach, aby dopełnić efekt. Na wiosenno-letni sezon warto wybrać zasłony w kwiaty, które będą pięknie korespondowały z dopasowanymi poduszkami. W kwestii firanek postaw na lekkie i przejrzyste opcje, które będą przepuszczać wiele promieni słonecznych do wnętrza. Możesz również zdecydować się na firanki w tłoczone, kwieciste wzory. 

Florystyka, czyli wazony, doniczki i kwiaty

Nic tak łatwo nie przenosi wiosenno-letniego klimatu do wnętrz jak kwiaty pod każdą postacią! Na meblach i parapetach możesz umieścić rośliny w donicach, a na stole postawić cięte kwiaty w wazonie, które dodatkowo roztoczą w pomieszczeniu piękny zapach. Jeśli masz zwierzęta domowe, podczas wyboru konkretnych roślin sprawdź dokładnie, czy nie są one niebezpieczne dla Twojego pupila. Wiosenne motywy możesz przemycić również przy pomocy doniczek w jasnych, żywiołowych kolorach i wazonów, zarówno szklanych, jak i ceramicznych.

Odświeżenie mebli drobnymi dodatkami

Wymiana mebli w mieszkaniu to duża inwestycja, jednak swoje wnętrze możesz odmieniać poprzez modyfikację drobnych elementów. Wymiana gałek to koszt minimalny, a znacząco zmienia wygląd mebli. Możesz wybrać stonowane, drewniane gałki lub takie w szalone wzory! Wszystko zależy wyłącznie od Twojego gustu. Możesz również dodać drewniany blat, który spowoduje, że popularne meble staną się jedyne w swoim rodzaju.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here