Gmina Lubaczów: Handlował gatunkami ptaków objętych ścisłą ochroną

1

45-letni mieszkaniec gminy Lubaczów od dłuższego czasu nielegalnie zajmował się handlem internetowym spreparowanymi okazami chronionych zwierząt. Namierzyli go lubaczowscy policjanci przy współpracy z KAS.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie otrzymali informację, że na jednym z portali internetowych, ktoś umieścił ogłoszenie dotyczące sprzedaży spreparowanych okazów ptaków objętych ścisłą ochroną. Policjanci ustalili, że ogłoszenie umieścił mieszkaniec gminy Lubaczów.

Funkcjonariusze z lubaczowskiej komendy we współpracy z funkcjonariuszami KAS, w ubiegłym tygodniu przeszukali miejsce zamieszkania 45-letniego mężczyzny. Podczas czynności ujawnili łącznie 14 okazów ptaków, objętych ścisłą ochroną gatunkową, których posiadanie jest prawnie zabronione. W trakcie przeszukania odnaleziono również wiele okazów gatunków zagrożonych wyginięciem, podlegających ochronie na mocy Konwencji Waszyngtońskiej (CITES). Niektóre z tych ptaków były już spreparowane, a inne zamrożone i przygotowane do preparacji. Wśród zabezpieczonych okazów ptaków znalazły się m.in. sowa śnieżna, sowa uchata, pszczołojad, kania ruda, sójka, cietrzew, wilga i wiele innych z rodziny jastrzębiowatych i puszczykowatych – czytamy w komunikacie prasowym KPP w Lubaczowie.

Teraz 45-letni mieszkaniec gminy Lubaczów będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Za przestępstwo oferowania sprzedaży okazu chronionego zwierzęcia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here