W miniony weekend w Gminie Lubaczów odbył się Kwietny Bieg, organizowany na pamiątkę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski z 1979 roku i pielgrzymki do Lubaczowa z 1991 roku.

Pierwszy dzień tegorocznej odsłony wydarzenia, piątek, dedykowany był głównie dzieciom i młodzieży. 110 uczniów przejechało rowerami trasę od Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej do „Pięciu sosen”. Przed wyruszeniem w trasę uczestników pobłogosławił ksiądz Mateusz Maksim, a na mecie czekał na nich poczęstunek i loteria fantowa.

Natomiast w niedzielę dla Ojca Świętego pobiegli i pomaszerowali dorośli. Do wyboru mieli dwie trasy, obie prowadziły od świetlicy wiejskiej w Borowej Górze do „Czerwonej Figury”. Bardziej wytrwali mogli wybrać tę dłuższą, liczącą 17 km, a osoby, które nie czuły się na siłach ruszały w 10 km drogę. Wśród uczestników sporą grupę stanowili członkowie Klubu Nordic Walking „Spring” Horyniec-Zdrój. Uczestnikom towarzyszyły dzieci, jadące na hulajnogach, rowerach i rolkach. Na mecie na wszystkich czekała loteria fantowa.

Nad bezpieczeństwem czuwali Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, Straż Leśna z Nadleśnictwa Lubaczów, Straż Graniczna z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie oraz Strażacy – Ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej i Młodowa.

– Wszystkim tym służbom bardzo dziękujemy. Słowa podziękowań kierujemy także do Pani Dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej za pomoc w organizacji edycji skierowanej do dzieci i młodzieży. Dziękujemy również sponsorom, Pani Jolancie Tkaczyk – Piekarnia Słoneczko oraz Pani Teresie Dańczuk – Delikatesy Centrum – mówią organizatorzy.

Wydarzeniu przyświecało motto – słowa Jana Pawła II wygłoszone w Płocku 8 września 1991: „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.

Kwietny Bieg był kolejnym elementem tegorocznej odsłony spotkań w ramach gminnej akcji promocji zdrowego i aktywnego trybu życia pn. „Rusz się… po zdrowie”. Jak zapowiadają organizatorzy kolejne sportowe zmagania ruszą już wkrótce.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.

AH, elubaczow.com, gminalubaczow.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here