W miniony weekend w Gminie Lubaczów odbył się Kwietny Bieg, organizowany na pamiątkę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski z 1979 roku i pielgrzymki do Lubaczowa z 1991 roku.

Pierwszy dzień tegorocznej odsłony wydarzenia, piątek, dedykowany był głównie dzieciom i młodzieży. 110 uczniów przejechało rowerami trasę od Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej do „Pięciu sosen”. Przed wyruszeniem w trasę uczestników pobłogosławił ksiądz Mateusz Maksim, a na mecie czekał na nich poczęstunek i loteria fantowa.

Natomiast w niedzielę dla Ojca Świętego pobiegli i pomaszerowali dorośli. Do wyboru mieli dwie trasy, obie prowadziły od świetlicy wiejskiej w Borowej Górze do „Czerwonej Figury”. Bardziej wytrwali mogli wybrać tę dłuższą, liczącą 17 km, a osoby, które nie czuły się na siłach ruszały w 10 km drogę. Wśród uczestników sporą grupę stanowili członkowie Klubu Nordic Walking „Spring” Horyniec-Zdrój. Uczestnikom towarzyszyły dzieci, jadące na hulajnogach, rowerach i rolkach. Na mecie na wszystkich czekała loteria fantowa.

Nad bezpieczeństwem czuwali Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, Straż Leśna z Nadleśnictwa Lubaczów, Straż Graniczna z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie oraz Strażacy – Ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej i Młodowa.

– Wszystkim tym służbom bardzo dziękujemy. Słowa podziękowań kierujemy także do Pani Dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej za pomoc w organizacji edycji skierowanej do dzieci i młodzieży. Dziękujemy również sponsorom, Pani Jolancie Tkaczyk – Piekarnia Słoneczko oraz Pani Teresie Dańczuk – Delikatesy Centrum – mówią organizatorzy.

Wydarzeniu przyświecało motto – słowa Jana Pawła II wygłoszone w Płocku 8 września 1991: „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.

Kwietny Bieg był kolejnym elementem tegorocznej odsłony spotkań w ramach gminnej akcji promocji zdrowego i aktywnego trybu życia pn. „Rusz się… po zdrowie”. Jak zapowiadają organizatorzy kolejne sportowe zmagania ruszą już wkrótce.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.

AH, elubaczow.com, gminalubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here