Fot. A. Hojdak, arch.

Już 10 lat dzielą się z potrzebującymi najcenniejszym darem niosąc pomoc. W środę, 8 czerwca Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Krwinka” z Lubaczowa obchodzić będzie 10-lecie istnienia.

Inicjatorem powstania grupy jest Małgorzata Strycharz. Od początku istnienia członkowie Klubu promują honorowe krwiodawstwo i gromadzą, poprzez współpracę z placówkami poboru krwi, zapasy krwi. Zwiększają tym samym szansę na wyleczenie osób wymagających pobrania krwi podczas przeprowadzenia zabiegów medycznych. Ponadto dawcy chcą zwiększyć świadomość społeczną z zakresu niesienia pomocy innym promując ideę krwiodawstwa i niesienia cząstki siebie wśród młodzieży i dorosłych.

Co roku organizują cykliczne zbiórki krwi. Nie zabraknie jej w czasie trwania jubileuszu. 8 czerwca, od godz. 9:00 do godz. 13:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie trwać będzie zbiórka najcenniejszego daru. Po niej w sali widowiskowej wystąpią grupy artystyczne. Odbędzie się również wręczenie odznaczeń.

Członkowie Klubu HDK Krwinka przypominają, że kolejne zbiórki krwi zaplanowane są na 10 sierpnia, 10 października i 7 grudnia w godz. 9:00 – 12:00.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here