Organizatorzy nagradzanego i wyczekiwanego przez miejscowych, ale i wielu gości, Festiwalu Dziedzictwa Kresów podali datę tego wyjątkowego wydarzenia. W tym roku warto w kalendarzu zarezerwować sobie czas od 28 lipca do 7 sierpnia.

Festiwal Dziedzictwa Kresów ściąga rzesze uczestników, którzy przybywają nie tylko z całego powiatu lubaczowskiego. Na FDK każdego roku goszczą mieszkańcy Podkarpacia i Lubelszczyzny, ale także z innych zakątków Polski i zagranicy. Tylko w Baszni Dolnej na zakończenie Festiwalu podczas wielkiego finał spotyka się tysiące osób. Sam festiwal od samego początku przyciąga mocą atrakcji, smakami naszego regionu, ale także wieloma wydarzeniami kultywującymi lokalną tradycję, warsztatami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi i koncertami. Jak zapowiadają organizatorzy, nie inaczej będzie i w tym roku.

– Potwierdzamy sztandarowe punkty programu Festiwalu: koncert inaugurujący w Cerkwi św. Paraskewy w Radrużu w wykonaniu kwartetu smyczkowego i solistki, tradycyjnie spotkamy się także na koncercie w cerkwi świętego Mikołaja w Lubaczowie i będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej Kresowej, której oprawę wykona Chór Katedry Lwowskiej im. św. Jana Pawła II. Wiele osób oczywiście czeka na finał Festiwalu. To już tradycja, że odbywa się on w pierwszą niedzielę sierpnia w Baszni Dolnej. Ten dzień (7 sierpnia) poświęcony będzie doskonałym smakom lokalnej kuchni i wyjątkowym koncertom. Na pewno mile zaskoczy Was tegoroczna gwiazda gotująca, a także koncert wieczoru, ale o tym już niebawem.– czytamy w pierwszym komunikacie prasowym organizatorów.

Jak widać, tegoroczna edycja FDK z pewnością nas nie zawiedzie, będzie się działo naprawdę wiele. Organizatorzy zapowiadają, że sukcesywnie będą odkrywać karty tegorocznego programu Festiwalu.

Zachęcamy do śledzenia strony Festiwalu – www.festiwalkresow.pl oraz kanałów w mediach społecznościowych (facebook.com/festiwalkresow.pl i instagram.com/festiwalkresow), gdzie na bieżąco będą publikowane informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń. Z pewnością, z biegiem czasu, znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania: Kto w tym roku przewodniczyć będzie jury konkursu kulinarnego i jaka gwiazda muzyczna wystąpi na scenie wielkiego finału?

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here