W parafii p. w. św. Wojciecha w Cieszanowie odbędą się warsztaty chóralne, które poprowadzi Paweł Bębenek. To znakomity kompozytor muzyki sakralnej, śpiewak, dyrygent, związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze Ojców Dominikanów.

Zajęcia przeznaczone są dla kantorów, wokalistów, członków zespołów, scholi i chórów kościelnych oraz wszystkich osób kochających muzykę kościelną. Warsztaty odbędą się w dniach 3-5 oraz 24-26 czerwca. Ich pierwszy blok rozpocznie się w piątek o godz.18:00 mszą świętą w kościele parafialnym w Cieszanowie, a zakończy w niedzielę o godz.12:00. Koszt uczestnictwa w jednym cyklu wynosi 50 zł. Osoby, które chciałyby wziąć udział mogą zgłaszać się za pośrednictwem e-maila: radek.luk@wp.pl lub telefonicznie 727 706 293.

Paweł Bębenek jest absolwentem Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. To członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, dyrygent, kompozytor muzyki liturgicznej i scenicznej oraz wokalista. Jego dzieła znalazły się w kilku śpiewnikach, m.in. Niepojęta Trójco, Canticum Novum i XLI wyd. Śpiewnika Kościelnego ks. J. Siedleckiego. Po jego utwory sięgają schole i chóry na całym świecie. Od lat poświęca się prowadzeniu warsztatów muzycznych w całym kraju.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here