Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie byli najlepsi w półfinale wojewódzkiej licealiady w pływaniu. W Leżajsku, 30 maja, uzyskali awans do finału.

Szkołę w rywalizacji sztafetowej 6x50m stylem dowolnym reprezentowała drużyna męska. Grupa w składzie: Piotr Rozner, Paweł Krzyśkowski, Hubert Garus, Jakub Bednarczyk, Bartłomiej Ważny, Mikołaj Szaganiec, zajęła I miejsce i otrzymała awans do finału wojewódzkiego.

Ponadto uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie wystartowali w konkurencjach indywidualnych. Paweł Krzyśkowski zdobył I miejsce (50m stylem klasycznym), równie wysoko uplasował się Mikołaj Szaganiec, który wywalczył także I miejsce (50m stylem grzbietowym). Na najwyższym stopniu na podium stanął też Bartłomiej Ważny (50m stylem motylkowym). Drugie miejsca otrzymali: Wiktoria Ludwiczuk (50m stylem dowolnym), Paweł Rozner (50m stylem klasycznym), Piotr Rozner (50m stylem grzbietowym) i Jakub Bednarczyk (50m stylem motylkowym). Wszyscy zawodnicy to wychowankowie Klubu Pływackiego „Delfin” z Horyńca-Zdroju.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here