Dwucyfrowym zwycięstwem w 23. kolejce spotkań lubaczowskiej A klasy, zespół z Horyńca-Zdroju przypieczętował awans do jarosławskiej klasy okręgowej. KS Zdrój wraca na ten szczebel rozgrywek po 18 latach przerwy.

W weekend rozegrano mecze 23. kolejki lubaczowskiej A klasy. Trzy spotkania miały miejsce w sobotę, a pozostałe odbyły się w niedzielę. Dość dobrze swoje wyjazdowe spotkanie rozpoczęli piłkarze Zrywu w Młodów. Na boisku w Zapałowie na pół godziny przed końcem spotkania prowadzili 3:1, ale od tego momentu to gospodarze zdominowali spotkanie. Wtedy swoje umiejętności zaprezentował Bartłomiej Danczuk i doprowadził Orkan do zwycięstwa. Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy z Krowicy w gminie Lubaczów – tym razem wyższość Granicznych musieli uznać gracze Victorii Stary Dzików. Dużo lepiej poradzili sobie natomiast ich koledzy zza miedzy – Czerwoni Cewków pokonali na wyjeździe LKS Korzenica 3:5.

W niedzielnych spotkaniach oczy kibiców skierowane były szczególnie na mecze lidera i wicelidera. To właśnie wyniki tych spotkań zdecydowały o tym, kto w przyszłym sezonie zagra w klasie okręgowej. Jako, że wicelider z Futor „podarował” komplet punktów Juwenii Cieszanów, a lider z Horyńca-Zdroju dwucyfrowo ograł Zalew Stary Lubliniec, to właśnie zespół Zdroju mógł po meczu cieszyć się z powrotu po 18 latach przerwy do „okręgówki”.

Wyniki 23. kolejki spotkań lubaczowskiej A klasy:

Czarni Oleszyce10-1Roztocze Ruda Różaniecka
Orkan Zapałów4-3Zryw Młodów
Graniczni Krowica2-0Victoria Stary Dzików
Gwiazda Wielkie Oczy5-0Rolnik Wólka Krowicka
Juwenia Cieszanów3-1Błękitni Futory
LKS Korzenica3-5Czerwoni Cewków
Zalew Stary Lubliniec0-10Zdrój Horyniec

Aktualna tabela:

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here