Kto zwyciężył w konkursie „Moja Roztoczańska Wolność” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie? Laureatów poznamy 31 maja o godz. 17:00, bo wtedy w instytucji odbędzie się podsumowanie rywalizacji. Spotkanie połączone będzie z wieczorem poezji.

Konkurs „Moja Roztoczańska Wolność” podzielony był na dwie kategorie – literacką i fotograficzną. Polegał na przygotowaniu pracy, która swoją tematyką nawiązywała do kwestii patriotycznych lub niepodległościowych. Do rywalizacji mogły przystąpić wszystkie chętne osoby związane z powiatem lubaczowskim poprzez miejsce zamieszkania, naukę lub pracę.

Spotkaniu w MBP, w czasie którego laureatom wręczone zostaną nagrody, towarzyszyć będzie wystawa prac konkursowych. Uczestnikom rozdane zostaną katalogi, które są uzupełnieniem ekspozycji. Dodatkowo odbędzie się wieczór poezji.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Moja Roztoczańska Niepodległa”. Działanie dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.

AH, elubaczow.com, MBP Lubaczów

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here