Dwunastu artystów wzięło udział w I Powiatowym Przeglądzie Malarstwa Amatorskiego. Wernisaż ich prac odbył się 22 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach.

W sumie do konkursu zgłoszonych zostało 30 prac. Ich tematyka była różnorodna. Wszystkim dziełom przyglądali się artyści malarze, którzy zasiedli w ławach jurorskich: Stanisław Sobczyk, Jerzy Plucha i Tomasz Potuczko – przewodniczący. Jury po długiej naradzie przyznało I miejsce Magdalenie Jarmuż z Oleszyc, II miejsce zajęła Paulina Krzemieniecka z Lubaczowa, a III miejsce Andrzej Faszczowy z Horyńca Zdroju. Ponadto jury postanowiło wyróżnić pięć osób; Katarzynę Hypiak z Lubaczowa, Krystynę Kaczor z Oleszyc, Anetę Mazepę z Łukawca, Katarzynę Mnich z Lubaczowa i Mieczysława Puka ze Starych Oleszyc. Celem Przeglądu było umożliwienie amatorom malarstwa z naszego powiatu zaprezentowania swojej twórczości i wymiany spostrzeżeń.

– Gratulujemy nagrodzonym artystom i dziękujemy wszystkim za udział w I Powiatowym Przeglądzie Malarstwa Amatorskiego. Jednocześnie już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Przeglądzie za rok – mówią organizatorzy.

Galeria zdjęć, fot. MGOK w Oleszycach.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here