Dziewięciu radnych seniorów będzie działało na rzecz integracji międzypokoleniowej, zapobiegania marginalizacji potrzeb osób starszych oraz wspierania udziału seniorów w życiu miasta. We wtorek (24.05), w sali obrad Urzędu Miejskiego powołano Lubaczowską Radę Seniorów III kadencji.

W Lubaczowskiej Radzie Seniorów zasiedli: Ryszarda Bąska, Edward Cioch, Marian Janczura, Andrzej Koziej, Józef Leszczyński, Maria Mazurkiewicz, Maria Mulak, Regina Puka i Marian Szałański. To oni przez najbliższe dwa lata będa podpowiadać władzom miejskim z jakimi problemami borykają się osoby starsze. Ich zadaniem jest przede wszystkim przedstawianie propozycji w zakresie ustalania priorytetów i działań na rzecz seniorów, wspieranie różnorodnych form działalności kulturalnej i edukacyjnej oraz dążenie do odtwarzania i umacniania międzypokoleniowych więzi społecznych. Co istotne, Radni Seniorzy działają społecznie, nie pobierając diet za swoją pracę.

W czasie inauguracyjnej sesji Radni złożyli ślubowanie i otrzymali Akty Powołania z rąk Burmistrza Krzysztofa Szpyta oraz Jego Zastępcy – Janusza Waldemara Zubrzyckiego. W czasie rozmów Burmistrz podkreślił wagę współpracy samorządu Miasta z Seniorami oraz zapewnił o chęci realizacji zgłaszanych inicjatyw i szukania efektywnych rozwiązań dla problemów, które sygnalizują mu osoby w wieku 60+. Dyskutowano także na różne tematy dotyczące życia w mieście. Padło wiele pytań i spostrzeżeń.

Przypomnijmy, że Lubaczowska Rada Seniorów działa od 2016 r. Od tego czasu włącza się w wszelkiego rodzaju inicjatywy i projekty. To z inicjatywy osób starszych w Lubaczowie otworzono Centrum Aktywności Seniorów, uruchomiono stronę internetową, na której publikowane są treści adresowane do osób w wieku 60+ (www.seniorzy.lubaczow.pl), co roku organizowane są Dni Seniora, zrealizowano akcję Miejsca Przyjazne Seniorom czy w różnych punktach w mieście umieszczono ławki.

Galeria zdjęć, fot. Miasto Lubaczów.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here