Już w piątek zainaugurowana zostanie XXIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa. Co obok konkursów recytatorskich czekać będzie na uczestników wydarzenia, które potrwa do 29 maja?

Tradycyjnie w czasie Festiwalu rozstrzygnięte zostaną trzy konkursy recytatorskie: Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, Ogólnopolski Turniej Recytatorski „Literatura dla dzieci” oraz Ogólnopolski Turniej Twórczości Jednego Poety. W tym roku bohaterem będzie Małgorzata Lebda. W programie znalazły się także warsztaty dla uczestników i spotkania z jurorami, ale także inne wydarzenia, dostępne dla publiczności.

Festiwal zainaugurowany zostanie w piątek (27 maja). O godz. 16.00 w sali widowiskowej wystawiony zostanie spektakl, który powstał na podstawie tekstów Virginii Woolf, Jamesa Joyce’a i Adriany Szymańskiej. W przedstawieniu „Otwierają się drzwi„, którego reżyserem jest Grażyna Bielec, wystąpi Ewa Głuszyk z Teatru Małych Form MDK. Następnie, o godz. 17:00 otwarta zostanie wystawa malarstwa Tomasza Potuczko – nauczyciela w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Motywy i tematykę prac czerpie z otaczającego świata, głównie z przyrody. Jego obrazy stanowią dialog człowieka z tym co niezrozumiałe.

Z kolei w hallu MDK zapoznać się będzie można z grafiką komputerową Janusza Potocznego. Po raz pierwszy wyciąga on swoje grafiki z szuflady, więc dla miłośników twórczości artysty będzie to nie lada gratka. Janusz Potoczny do tej pory znany był nam głównie z malarstwa olejnego. Teraz zobaczyć będziemy mogli jego abstrakcyjne i surrealistyczne grafiki komputerowe.

W sobotę (26 maja) na Rynku w Lubaczowie, obok studni, ruszy Nocne Czytanie Poezji. W tym roku uczestnicy na warsztat wezmą utwory ukraińskich poetów.

Ostatniego dnia Festiwalu, w niedzielę (27 maja) festiwal zakończony zostanie Koncertem Galowym, w tym roku w reżyserii Michała Kurka.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here