Uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy przy Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie zajęli I miejsce w konkursie „uDOSTĘPniacze 2.0”. Do rywalizacji zorganizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przystąpiło w sumie 96 szkół z całej Polski.

Projekt „uDOSTĘPniacze” ma na celu uświadamianie społeczeństwa i wskazanie, jak wiele barier znajduje się w naszym otoczeniu. Jego zadaniem jest także uwrażliwienie na większe potrzeby niektórych grup społecznych. Do konkursu postanowili przysąpić nauczyciele z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, którzy najpierw wzięli udział w szkoleniu online z tematyki dostępności, a następnie przeprowadzili lekcje dla uczniów. Zadaniem konkursowym skierowanym do pedagogów i ich podopiecznych było przygotowanie filmu promującego dostępność.

Z pomocą nauczycieli młodzież nakręciła i wystąpiła w filmie pt. „Cześć! Jestem Joanna”. Poruszył on całe jury konkursowe, a trafiając do ich serc przyniósł uczniom ogromny sukces.

W miniony piątek (20.05) podczas gali finałowej w Warszawie, zwycięzców uhonorowała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Zespół zdobył cenne nagrody nie tylko dla siebie, ale również dla swojej szkoły. Dodatkową atrakcją tego dnia było zwiedzanie ministerstwa, Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Narodowego. Jesteśmy bardzo dumni, że z taką młodzieżą mamy okazję pracować! Ogromne brawa i gratulacje dla wszystkich laureatów – podsumowuje Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here