W sobotę (21.05) na lubaczowskim Rynku Miejskim miał miejsce piknik inaugurujący na Podkarpaciu kampanię promocyjną i rozpoczęcie naboru do nowego rodzaju służby w Wojsku Polskim – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Nowy rodzaj służby wojskowej powstał po uchwaleniu Ustawy o Obronie Ojczyzny. Ma pomóc w spełnieniu założeń ustawy, czyli zwiększeniu liczby żołnierzy do 300 tysięcy. Kandydat musi spełnić kilka wymagań. Przede wszystkim być pełnoletni i posiadać polskie obywatelstwo, a także sprawnym fizycznie i nie karanym za przestępstwa umyślne.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa składa się z dwóch etapów. Pierwszy to szkolenie podstawowe zakończone przysięgą. Trwa 28 dni. Drugi etap to 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej.

Podczas sobotniego pikniku w Lubaczowie największe zainteresowanie wzbudziła 155 MM SAMOBIEŻNA HAUBICA L52 kal. KRAB.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

8 komentarze

    • Jako że jesteśmy w NATO dlatego wysłaliśmy 258 czołgów na Ukrainę a sprawnych w kraju zostało 37. W sobotę w całym kraju do służby wstępnie zapisało się 152 młodych ludzi! Liczba daje nadzieję. Ukraincom idzie tak dobrze, że chwilę temu Rosjanie zajęli następne miasto. Amerykanin Kissinger namawia Ukraińców do pokoju ale Polacy namawiają do eskalacji konfliktu. Będą Rosjanie całować? Zapewne…

    • Otóż to. Niektórzy uważają, że Ukraina powinna ustąpić (tak jakby to ona zaatakowała Rosję!), a świat powinien to zaakceptować, w imię pokoju i spokoju. Tylko co na to Ukraińcy? I czy Rosja nie zechciałaby kiedyś więcej. Żeby obłaskawić jednego dyktatora poświęciła kiedyś Europa Czechosłowację, potem nie chciała umierać za Gdańsk, czym to się skończyło to wiemy.

  1. I jeszcze jedno. Jest jeden sposób zeby to zakonczyc. Wyslac kilku platnych zabojcow i załatwić cala sowiecką wierchuszke. To jest bardzo proste do zrobienia. Tylko trzeba miec jaja i o tym zdecydowac. A jeśli niektorzy gadaja ze putin tam ochrone,w bunkrze siedzi a gowno prawda. Specjalisci by to raz dwa zalatwili tak jak bin ladena

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here