Miejski Dom Kultury w Lubaczowie zachęca, by pomagać innym spędzając przy tym miło czas. W piątek (20.05) o godz. 18.00 zaprasza na koncert charytatywny dla Weroniki Tyburczy mającej wrodzoną wadę niedorozwoju kości udowej lewej nóżki, która jest krótsza o połowę.

Przypomnijmy, że jedyną perspektywą na normalne funkcjonowanie Weroniki jest bardzo skomplikowana operacja, która ma zostać przeprowadzona w czerwcu na Florydzie w klinice dra Paleya – najlepszego specjalisty w przeprowadzaniu tego typu poważnych operacji. Środki na wyjazd Weroniki i jej rodziców do USA zbierane są od kilku miesięcy. Organizowane były również akcje charytatywne i licytacje. Teraz do akcji włącza się lubaczowski MDK. W piątek na scenie sali widowiskowej dla Weroniki wystąpią: Grupa Taneczna Iskierki, Chór Canzonetta, Studio Piosenki, TNT, Spectrum, Defenders, Crazy Train, Kashmir, Music Rage, Zespół Gitarowy Gama, Jesienni Przyjaciele.

Najpiękniejszy w pomaganiu jest moment, kiedy widzimy efekty prowadzonych działań. Na koncie siepomaga.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka środków dla Weroniki zebrano już ponad 100 tys. zł. Osiągnięcie tego wyniku było możliwe dzięki waszemu wsparciu – pomocy ludzi o wielkich sercach. Daliście dziewczynce szansę na leczenie. Choć sama operacja sfinansowana będzie przez NFZ, to rodzicom Weroniki potrzebne są pieniądze na kupno leków, rehabilitację, ale również przelot, pobyt w USA, ubezpieczenie i wyżywienie. Dlatego biletami wstępu na koncert będą dowolne datki do puszek. Bilety-cegiełki nabyć będzie można w dniu wydarzenia przed wejściem do sali widowiskowej.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here