W sobotę, 21 maja o godz. 11.00, na Rynku w Lubaczowie pojawią się żołnierze. W czasie pikniku namawiać oni będą do wstąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Piknik organizowany będzie w 32. polskich miejscowościach pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. Ruszy bowiem rekrutacja. W specjalnie otwartym punkcie będzie można uzyskać informacje o służbie: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu będzie można również wypełnić wniosek o powołanie, dlatego, jak zachęcają organizatorzy, warto zabrać ze sobą dowód osobisty.

W czasie wydarzenia odbędą się  także liczne atrakcje. Uczestnicy będą mogli obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego i skosztować żołnierskiej grochówki.

Te atrakcje mają na celu promocję wojska polskiego oraz zachęcenie do wejścia w szeregi wojskowe. Organizatorzy zapewniają również, że żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. Po 28-dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

AH, elubaczow.com, um.lubaczow.pl

5 komentarze

    • Prezydent Putin od 24 marca wg. różnej maści reporterów i wywiadowców (szczególnie ukrainskich) przeszedł większość chorób panujących na świecie ale to pan Putin świat wyleczył w dwie doby z Corony. Ukraińskim wojskom tak dobrze idzie na froncie, że Rosjanie zajmują coraz więcej terytorium.Chiny podwoiły ilości kupowanej ropy z Rosji bo jest bardzo dobrej jakości (dwa miesiące temu też tak twierdził pan Obajtek) i jest tania w związku z czym Polski Lotos także kupuję Z Rosji.

      • A mnie ciekawi ile ci płacą za powielanie ruskiej propagandy. Albo płynie w tobie kacapska krew albo robisz to za kasę. Kacap – krzyżówka osła z hieną, żywi się krowimi odchodami, często bywa nazywany rosjaninem.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here