Internet na dobre zmienił wiele aspektów naszego życia – od kontaktów ze znajomymi, poprzez korzystanie z rozrywki, aż po wykonywanie zawodowych obowiązków. W znacznym stopniu ułatwił również poszukiwanie pracy. Nie oznacza to jednak, że wystarczy wysłać kilka CV i listów motywacyjnych, by zostać zatrudnionym na dobrze płatnej posadzie. Poszukiwanie pracy przez Internet wymaga odrobiony wysiłku. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach oraz korzystać z pomocnych wskazówek.

Zidentyfikuj miejsca, w których pojawiają się oferty pracy

Internet to dziś tysiące ogłoszeń rekrutacyjnych na wyciągnięcie ręki. Jak wyselekcjonować te, które naprawdę Cię interesują? Bardzo pomocne będą w tym portale, gromadzące oferty od różnych pracodawców. Na stronach takich jak dryg.pl masz do dyspozycji ogłoszenia z wielu branż, podzielone na czytelne kategorie z widełkami zarobków, dokładnym opisem oczekiwań, benefitów, odpowiedzialności czy rodzaju umowy. Korzystając z intuicyjnej wyszukiwarki, szybko znajdziesz oferty z branży lub konkretnego zawodu, który Cię interesuje.

Poprzez tego typu portale możesz również od razu aplikować na wybrane stanowisko, uzupełniając krótki formularz. Strona zaproponuje Ci podobne oferty, co bardzo ułatwia poszukiwanie wymarzonej pracy. Warto także ustawić opcję alertów, aby otrzymywać z określonej witryny powiadomienia e-mail z ogłoszeniami rekrutacyjnymi dopasowanymi do określonych wymagań. Wtedy nie będziesz tracić czasu na codzienną samodzielną selekcję ofert.

Korzystaj z mediów społecznościowych

Podczas poszukiwania pracy kontakty w sieciach społecznościowych mogą być pomocne. Social media pozwalają Ci nie tylko opublikować post z informacją o tym, że szukasz zatrudnienia, ale także zbliżyć się do potencjalnych pracodawców i rekruterów. Na przykład LinkedIn umożliwia „łączenie się” z właścicielami firm za pośrednictwem znajomych w Twojej sieci. Twitter ułatwia śledzenie kont rekruterów, którzy mogą oferować informacje o niepublicznych lub zbliżających się ofertach pracy. Facebook jest wypełniony stronami oraz grupami, które zawierają oferty zatrudnienia. Często można tam znaleźć także opinie o danej firmie czy pracodawcy. Media społecznościowe to doskonałe miejsce aktywnego nawiązywania kontaktów w poszukiwaniu pracy.

Udoskonalaj swoje CV

W poszukiwaniu pracy nie chodzi wyłącznie o wysyłanie aplikacji do kolejnych firm poprzez strony takie jak dryg.pl. Warto również poszukać rozwiązań, które pomogą przekonać pracodawców, że to właśnie Ty jesteś odpowiednią osobą do wykonywania określonych zadań. Jednym z najlepszych sposobów jest w tym przypadku dopracowanie swojego CV.

W sieci znajdziesz wiele narzędzi, które umożliwią Ci prezentację swojej dotychczasowej ścieżki zawodowej, kompetencji i umiejętności w niezwykle atrakcyjny wizualnie sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać ze specjalnych generatorów, nowoczesnych wzorów lub nieszablonowych rozwiązań – np. umieszczenia swojego CV w formie materiału wideo na YouTube. Warto również wysłać przygotowany dokument do portali, gromadzących dla rekruterów informacje o kandydatach do pracy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here