Zator w kierunku przejścia granicznego w Budomierzu. Kolejka aut sięga Lubaczowa

22

Od kilkunastu dni w kierunku polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Budomierzu obserwujemy długie kolejki samochodów oczekujących na wywóz na Ukrainę. W piątek (13.05) auta zaczęły ustawiać się już na obwodnicy Lubaczowa.

Na początku kwietnia władze Ukrainy zawiesiły cła, akcyzę i podatek od towarów i usług m.in. na sprowadzane samochody. Okres bezcłowy ma potrwać jeszcze niecałe dwa tygodnie, tj. do 25 maja.

Ukraińcy korzystają z tego i masowo kupują samochody. Dla przykładu przed wojną za samochód kosztujący około 10 tys. zł musieli zapłacić ok. 2 tys. dolarów cła. Część samochodów kupowanych w krajach Unii Europejskiej jest przeznaczona na potrzeby obrony kraju, ale znaczna większość to samochody na prywatny użytek. Zniesienie cła na sprowadzane z zagranicy auta ma na celu pobudzenie zrujnowanej podczas wojny gospodarki.

Odprawa samochodów sprowadzanych przez kierowców na Ukrainę odbywa się tylko przez dwa przejścia w Polsce: w Zosinie (Lubelskie) i w Budomierzu.

Na drodze prowadzącej do przejścia granicznego w Budomierzu pracuje kilka patroli policji i straży granicznej, którzy m. in. kierują ruchem.

22 komentarze

  1. A mężczyźni od 16 do 60 roku mieli bronić Ukrainy a tam w kolejce masa mężczyzn w wieku poborowym i nie wyglądają jakby mieli kategorie D. Jeden cierpi przez wojnę a 5 kombinuje. My pomagamy, a tu na naszych oczach kombinowanie, handel itp. Coś mi się wydaje że z tą wojną jest jak z Covidem. Straszenie, propaganda a z drugiej strony biznesy, układanie się możnych tego świata, robienie nowego porządku na świecie. Wojna jest straszna i gdy cierpią niewinni to nie można milczeć i nic nie robić ale z drugiej strony gdy takie obrazki widzimy to rodzinsei pytanie czy ktoś nas nie robi w konia i naszym kosztem coś nie kombinuje w imię toczącej się wojny.

  2. Rosyjskie wojsko prawdopodobnie zdecydowało się całkowicie wycofać z pozycji wokół Charkowa w obliczu ukraińskiej kontrofensywy i ograniczonej dostępności posiłków – ocenił Institute for the Study of War. Jak dodał, wydaje się, że Ukraina wygrała bitwę pod Charkowem.
    No i co kacapskie bydło? Zatkało kakao? Wielka armia ale na defiladach. Skład węgla i papy

  3. Będzie gul u Polaczków, naiwność tego narodu nie zna granic 😆. Bardzo dobrze niech wywiozą co się da z tej krainy absurdu, tak się moi drodzy opie…a na żywca heh. Pozdrawiam wszystkich naiwniaków i Sława Wielkiej Ukrainie 🥳.

  4. Mieszkam niedaleko przejścia granicznego w zosinie …masakra kolejka ma kilkanaście kilometrów długości stoją tymi samochodami ludziom pod oknami mają zapalone silniki ,trzaskają drzwiami nie ma spania w nocy mieszkam tu prawie pięćdziesiąt lat i czegoś takiego nie widziałem a toy toy jeden na kilka kilometrów potrzeby fizjologiczne załatwiane w rowach i na prywatnych posesjach ..wszyscy co pomagali tym uchodźcom teraz żałują

  5. Dalej pomagajmy Ukraińcom właźmy im w d****, widać to jak nas lubią, nie dali ani jednego głosu Polsce podczas głosowania Eurowizji a my im 12 głosów. Brawo. Co na to wódz z Gorajca. Mają Ukraińcy pieniądze na auta i tarasują drogi

  6. Zwróć uwagę że na szaro robi ich własny rząd. Który udostępnia tylko to przejście na Podkarpaciu. Poza tym doprowadza do burdelu na naszych drogach. Plus koszty pracy służb itd Taki sojusznik to skarb.

  7. Jaki tu piękny wysyp kacapskich trolli lub zwykłych przygłupów, którzy sprzyjają kacapskiej propagandzie. Aż dziw, że się jeszcze nie zwołujecie, żeby pokazać Ukraińcom swoje parszywe ryje. putinek ma z was pożytek że hej!

  8. Mimochodem zapodam (wracając z granicy), że sytuacja się powtórzyła no dzisaj kolejka ma już swój koniec na rogatkach Lisich Jam. Jedyne czego brakuje podróżnym jadącym UKRAINĘ na tę chwilę to toalet bo humor i pohoda opisują. CH U. 🔰 B CH.🔰

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here