Koncert dla pokoju i dla solidarności między Polakami, Gruzinami i Ukraińcami odbędzie się w Ambasadzie Wolności w Chutorze Gorajec.  W sobotę, 14 maja wystąpi legendarne gruzińskie Trio Mandili. Wstęp/cegiełka – 100 zł.

Trio Mandili z Gruzji to żeński zespół wokalny, jeden z najbardziej popularnych na YouTubie. Grupa powstała w 2014 roku i już zdobyła fanów na całym świecie. Głównie koncertowała m.in. na Ukrainie, Bułgarii, Belgii, a także kilkukrotnie w Polsce. Popularność zdobyła po tym, jak opublikowała w sieci śpiewaną podczas spaceru piosenkę, nakręconą telefonem komórkowym. Klip „Apareka” został odtworzony kilka milionów razy w serwisie YouTube, a łączna liczba wyświetleń kanału przekroczyła 130 mln. 

– O ich koncercie marzyliśmy od lat, wszak ich muzyka idealnie wpisuje się w to, co robimy jako Folkowisko i w klimat naszego wyjątkowego miejsca, jakim jest niewielka Podkarpacka wieś Gorajec – mówi Marcin Piotrowski z Fundacji Folkowisko. 

Całość dochodu z wydarzenia przeznaczona będzie na działania humanitarne dla Ukrainy prowadzone przez Fundację Mandili Care oraz Fundację Folkowisko.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here