Prowadzenie lokalu gastronomicznego to nie lada wyzwanie, które wymaga sprawności w obsłudze gości oraz umiejętności dopasowania się do ich potrzeb i oczekiwań. Jednym z tych, które jest coraz bardziej powszechne jest z pewnością możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych. Działając w branży warto wyposażyć się więc w terminal płatniczy, który będzie dopasowany do specyfiki działalności. Przyjrzyjmy się więc, jakie terminale sprawdzają się w gastronomii.

Płatności bezgotówkowe to bezpieczeństwo i wygoda nie tylko dla klienta, ale również dla twojej firmy. Są znacznie szybsze od płatności gotówką, kelnerzy nie muszą zajmować się przeliczaniem pieniędzy, zapominasz również o problemach z wydawaniem reszty. Warto mieć jednak świadomość, że działając w branży gastronomicznej powinieneś wybrać terminal, który sprawdzi się w tym biznesie i będzie dopasowany do specyfiki twojej działalności.

Czym powinien charakteryzować się terminal płatniczy w gastronomii?

Niezależnie od tego jaki lokal gastronomiczny prowadzisz, musisz brać pod uwagę potrzeby swoich klientów. Osoby, które odwiedzają twoją firmę chcą zrelaksować się, zjeść coś dobrego oraz spędzić miło czas. Oczywistym jest więc, że obsługa ich zamówienia i płatności powinna odbywać się przy stoliku i nie wymagać od klienta pojawiania się przy barze lub kasie. Dlatego też podstawowym kryterium, które należy wziąć pod uwagę wybierając terminal dla gastronomii jest mobilność. Stawiaj na terminale bezprzewodowe, które z powodzeniem mogą zostać przeniesione do stolika klienta. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.paytel.pl/dla-twojej-branzy/gastronomia/ by przekonać się, że terminale tego typu to najlepszy wybór.

Zadbaj o wygodę swoich pracowników

Kolejnym kryterium, które warto wziąć pod uwagę poszukując terminala płatniczego do lokalu gastronomicznego są jego wymiary. Pamiętajmy o tym, że w punktach tego typu pojawia się każdego dnia naprawdę sporo osób a zawód kelnera wiąże się z pracą w ruchu oraz koniecznością noszenia zamówień czy rachunków. Warto więc maksymalnie ułatwić swoim pracownikom wykonywanie zadań. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wybierając bezprzewodowy terminal płatniczy dla gastronomii warto po prostu zwrócić uwagę na wymiary oraz wagę urządzenia. Obecnie w ofertach dobrych firm możemy bowiem znaleźć kieszonkowe, niewielkie i lekkie terminale płatnicze, których noszenie np. w kieszeni fartucha nie stanowi żadnego utrudnienia. Mają one bowiem wymiary zbliżone np. do telefonów komórkowych. Jeśli wybierzesz taki właśnie terminal możesz mieć pewność, że twoi pracownicy to docenią.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając terminal płatniczy dla gastronomii musisz pamiętać, że jest to specyficzny rodzaj działalności, w którym nietrudno o zabrudzenia, zalania oraz inne kryzysowe sytuacje. Wybieraj więc urządzenia płatnicze, które są wodoodporne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Dobrze, jeśli będą również zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. stawiaj na modele wysyłające potwierdzenia SMS – są znacznie bardziej praktyczne niż nieporęczne i ciężkie terminale drukujące papierowe potwierdzenia dokonania transakcji.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here