Dlaczego większość call center przechodzi na rozwiązania wirtualne?

W ciągu ostatnich kilku lat telepraca i praca zdalna stały się powszechne. Oczywiście czynnikiem sprawczym w tym formacie pracy był Covid-19. Dlatego właśnie dziś istotne jest system call center w chmurze, które działa w modelu usług SaaS w chmurze. Przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z pracy w chmurze.

Czy istnieją realne korzyści z pracy w call center w chmurze?

Po pierwsze, oprogramowanie call center w chmurze działa tak samo jak w firmie i pozwala na pracę w trybie ciągłym, ale przy minimalnych kosztach początkowych. Nowoczesne call center w chmurze pozwala też firmie rozwiązać trzy podstawowe zadania: poprawić jakość usług, utrzymać pracowników i obniżyć koszty. Zadania te mogą być bardzo zróżnicowane, ale w każdym przypadku można je rozwiązać za pomocą technologii chmury.

Efektywność kosztowa i utrzymanie stabilności biznesowej

Dzięki oprogramowaniu contact center w chmurze rozwiązuje się główne zadania call center, takie jak:

 • – Obniżenie kosztów (nie trzeba kupować drogiego sprzętu i oprogramowania);
 • – Utrzymanie personelu (można zatrudnić pracowników w dowolnym miejscu na świecie, ponieważ teraz nie ogranicza nas lokalizacja biura, oprogramowanie pozwala na pracę z dowolnego miejsca);
 • – Poprawa jakości usług (dzięki zatrudnieniu operatorów w różnych strefach czasowych i wykorzystaniu narzędzi samoobsługowych Twoja firma pozostanie w kontakcie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu).

Każda firma, aby przetrwać w czasie pandemii, stara się utrzymać stabilność bez strat, dlatego jest to główny powód, dla którego firmy przestawiły się na pracę zdalną.

Wykorzystanie zasobów do efektywnego działania

Okres od podpisania umowy do pełnego wdrożenia w przypadku rozwiązań call center działających w modelu on-premise może trwać nawet 2 miesiące. Już na początku wpływa to na wydajność firmy. Ale dla naszego zespołu IT konfiguracja rozwiązania call center w chmurze Voiptime Cloud wymaga jedynie 24-48 godzin, a nie 2-3 tygodni, jak w przypadku innych rozwiązań. Będzie to miało efektywny wpływ na Twoje działania, ponieważ po tak szybkim wdrożeniu Twoi operatorzy mogą rozpocząć pracę z dowolnego miejsca na świecie.

Skalowalność

Wystarczy zamówić dodatkowe licencje dla nowych agentów, ponieważ to wszystko, czego potrzebujesz, jeśli Twoja firma się rozwija. Dodatkowe licencje dla Ciebie zostaną aktywowane niemal natychmiast, a Twoi operatorzy będą mogli rozpocząć pracę z rozwiązaniem call center jeszcze tego samego dnia.

Zwiększona produktywność

Te korzyści przyniosą Twojej organizacji ogromny wzrost produktywności, a oto dlaczego:

 • – Tryby wybierania Predictive, Power i Preview

Te tryby wybierania pomagają operatorowi wykonywać efektywne połączenia bez marnowania czasu. Tryb predykcyjnego wybierania numerów gromadzi statystyki połączeń i gdy agent ma zakończyć rozmowę, program natychmiast wybiera następny numer. Tryby Power i Predictive łączą agenta tylko z połączeniami na żywo, dzięki czemu nie musi on słuchać długich sygnałów połączeń. W trybie Power dialing kolejne połączenie jest nawiązywane dopiero po zakończeniu poprzedniego, a w trybie Preview karta klienta jest wyświetlana agentowi przed połączeniem, co pomaga mu przygotować się do rozmowy.

 • – Możliwość integracji z CRM

Integracja z CRM umożliwia agentowi dostęp do wszystkich informacji z różnych systemów biznesowych na temat klienta, których potrzebuje, już w trakcie rozmowy. Zintegrowany system CRM rozwiązuje ręce agentowi i oszczędza czas nie tylko jego, ale także klientów.

 • – ACD i inteligentne kierowanie połączeń

System telefoniczny ACD (Automatic Call Distribution) płynnie rozdziela połączenia do użytkowników lub grup użytkowników. Aby zapewnić wysoką jakość usług, połączenia są kierowane do najbardziej odpowiedniego dostępnego operatora, z uwzględnieniem jego umiejętności, historii komunikacji itp.

 • – IVR

Interactive Voice Response, czyli IVR, to rodzaj systemu telefonicznego, który komunikuje się z większością użytkowników za pomocą poleceń głosowych lub dotykowych. Większość ludzi ma pewne doświadczenie z interaktywnymi systemami odpowiedzi głosowych, dzwoniąc do dużych firm. Ponieważ koszty spadły, również wiele małych firm korzysta z tej technologii.

Ochrona danych

Dostawcy usług contact center w chmurze często są hostami i podejmują wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia ochrony danych. Dzięki temu rozwiązania w chmurze mogą być wykorzystywane w zupełnie innych obszarach działalności.

Globalny zasięg

Jedną z najważniejszych zalet call center w chmurze i technologii VoIP jest globalny zasięg i przystępne stawki za połączenia międzynarodowe. Rozwiązanie call center w chmurze Voiptime otwiera Ci drzwi do nowych rynków dzięki lokalnym numerom telefonicznym w ponad 100 krajach.

Co trzeba wiedzieć przed uruchomieniem wirtualnego call center?

 • – Musisz spisać i przedyskutować ze wszystkimi interesariuszami zadania biznesowe, które musisz zrealizować za pomocą wirtualnego call center. Bez znajomości zadań trudno będzie wybrać funkcje, które są potrzebne.
 • – Potrzebujesz doskonałego połączenia z Internetem, aby zapewnić kryształową jakość połączeń, dlatego najlepszym wyborem będzie połączenie przewodowe Ethernet. W przeciwieństwie do sieci Wi-Fi jest ono niezawodne i nie grozi przerwami podczas rozmowy.
 • – Ważne jest, aby wybrać odpowiedniego dostawcę oprogramowania. Już podczas pierwszego miesiąca współpracy odczujesz skuteczność rozwiązania dla Twojego wirtualnego call center.

Dlaczego rozwiązanie Voiptime Contact Center dla Wirtualnego Call Center jest właśnie dla Ciebie?

 • – Uruchomienie rozwiązania zajmuje tylko 24-48 godzin;
 • – Nie wymaga wiedzy technicznej do wykonywania codziennych zadań;
 • – Elastyczność w skalowaniu;
 • – Efektywność kosztowa;
 • – Najwyższa jakość VoIP i przystępne stawki za połączenia;
 • – Funkcjonalność typu „wszystko w jednym”, która zaspokoi Twoje obecne i przyszłe wymagania.

Wnioski

Jeśli chcesz zacząć korzystać z call center w chmurze, pamiętaj, że jest to najlepsza inwestycja biznesowa. Co więcej – inwestycja w lojalność klientów. Optymalizacja contact center doprowadzi do lepszej obsługi i szybszego rozwoju Twojej firmy.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here