Obecność w sieci jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotna. Strony internetowe stały się odpowiednikami wizytówek, pomagają w utrzymywaniu relacji z klientami i budują wizerunek firmy. Z racji na dużą konkurencyjność rynku coraz trudniej jest jednak dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Z pomocą przychodzi usługa pozycjonowania strony internetowej, dzięki której możesz pojawiać się na najwyższych pozycjach wyszukiwarek internetowych. O tym, co wpływa na pozycję witryny w Google oraz jak poprawić jej widoczność, dowiesz się z treści tego artykułu.

Co wpływa na pozycję witryny w Google?

Google stało się głównym źródłem pozyskiwania informacji przez ludzi na całym świecie. Nic dziwnego więc, że wielu przedsiębiorców konkuruje ze sobą w celu uzyskania jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. W walce o dobrą widoczność w sieci właściciele stron internetowych podejmują się szeregu działań z zakresu pozycjonowania strony internetowej. Celem takiego działania jest uzyskanie topowych pozycji w wynikach wyszukiwania na konkretne słowa kluczowe. Roboty Google oceniają wartość danej strony WWW i na podstawie wielu czynników decydują, czy dana witryna powinna pojawić się na szczycie rankingu.

Dlaczego wysoka pozycja w Google jest tak istotna? Z badań wynika, że większość internautów klika jedynie w TOP 10 wyników wyszukiwania. Każde kliknięcie to dodatkowy ruch na stronie, co wiąże się z większym wskaźnikiem sprzedaży.

Jak poprawić pozycjonowanie strony WWW?

Decyzja robotów Google na temat tego, jak wysoko powinna pojawiać się Twoja witryna, oparta jest o wymagania wyszukiwarki. Google ocenia wartość Twojej witryny i przydziela jej miejsce w rankingu. Warto więc zadbać o to, aby Twoja strona WWW spełniała dane kryteria. Co wpływa na pozycjonowanie strony internetowej?

 • – tworzenie unikalnych treści

Google pozycjonuje wysoko witryny, które zawierają treści odpowiadające na zapytania internautów. Treści na Twojej stronie internetowej powinny więc być unikalne i wyczerpujące, zawierać słowa kluczowe. Jednym z najważniejszych obecnie trendów jest E-A-T, który może wpłynąć na lepszy odbiór treści, a co za tym idzie lepszą pozycję witryny.

 • – zapewnienie pozytywnych doświadczeń użytkownika

Core Web Vitals, czyli część aktualizacji Page Experience, wprowadziła istotne czynniki rankingowe, których celem jest ocena, czy dana strona internetowa jest wygodna w użytkowaniu. Zaproponowane przez Google wskaźniki dotyczą:

 • – stabilności wizualnej – wskaźnik CLS ocenia przesunięcia podczas ładowania strony, czyli sytuacja, w której elementy strony przesuwają się w niepożądany sposób,
 • – interaktywności – wskaźnik FID określa czas od momentu interakcji odbiorcy z witryną, do momentu jej reakcji na daną interakcję,
 • – szybkości ładowania – wskaźnik LCP wskazuje, jak szybko ładują się elementy strony.
 • – budowa wartościowego profilu linkowego

Zróżnicowany i wartościowy profil linkowy może pozytywnie wpłynąć na pozycjonowanie strony internetowej. Link building polega na pozyskiwaniu linków na tematycznych i sprawdzonych stronach. Celem takiego działania jest budowanie wizerunku firmy oraz zwiększanie ruchu na stronie.

 • – tworzenie prostych adresów URL

Adresy URL pomagają zarówno robotom Google, jak i internautom lepiej zrozumieć tematykę strony WWW. Odpowiednio zoptymalizowane adresy URL są zwięzłe, łatwe do zapisania oraz zawierają odpowiednie słowa kluczowe.

 • – przygotowanie właściwych metadanych

Metadane (zarówno meta tytuł, jak i meta opis) są wizytówką strony internetowej. To one wyświetlają się w wynikach wyszukiwania i mówią odbiorcy, co znajdzie w obrębie danej witryny. Warto zawrzeć w nich najważniejsze informacje i zachęcić odbiorcę do kliknięcia w link.

 • – zabezpieczenie witryny certyfikatem SSL

Odbiorcy cenią sobie bezpieczeństwo swoich danych, dlatego chętniej decydują się na odwiedzanie witryn zabezpieczonych certyfikatem SSL, który chroni stronę przed m.in. atakami hakerów. Co więcej, Google pozycjonuje wyżej witryny, które są bezpieczne.

 • – optymalizacja zdjęć i grafik

Zdjęcia i grafiki na Twojej stronie WWW powinny mieć odpowiednie atrybuty w postaci opisów ALT (alternative text), które umożliwiają robotom Google lepsze zrozumienie tematyki witryny. Odpowiednio zoptymalizowane zdjęcia i grafiki zwiększają szansę danej strony WWW na pojawienie się w Google Grafika.

 • – przystosowanie strony do różnych urządzeń, czyli jej responsywność

Z uwagi na rosnącą popularność urządzeń mobilnych Twoja strona internetowa powinna być responsywna, czyli przystosowana do różnego rodzaju urządzeń, co można osiągnąć dzięki technologii RWD.

Kto zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych?

Jak sam widzisz, pozycjonowanie witryny to długi i złożony proces wymagający specjalistycznej wiedzy. Stosując się do powyższych wskazówek, możesz wpłynąć pozytywnie na widoczność swojej witryny, natomiast z uwagi na stale zmieniające się wymagania Google, najlepiej skorzystać z usług specjalistów z agencji marketingowej WeNet. Dlaczego?

Współpraca z agencją marketingową to przede wszystkim oszczędność czasu i pewność, że Twoja strona internetowa zostanie szczegółowo zoptymalizowana pod każdym kątem, dzięki czemu zyskasz wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Specjaliści z agencji marketingowej WeNet:

 • – przeprowadzą audyt Twojej strony WWW
 • – wykonają optymalizację strony
 • – przygotują angażujące treści
 • – zbudują wartościowy profil linkowy

Nie zwlekaj i już dziś wejdź na WeNet.pl i skontaktuj się z naszym konsultantem, a już niedługo zyskasz przewagę nad konkurencją, dzięki wysokiej pozycji w Google!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here