Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej otrzymał certyfikat  za zrealizowanie pełnego cyklu badań i zajęć wychowawczo-profilaktycznych w ramach programu „Szkolnej inicjatywy profilaktycznej Nawigacja w każdą pogodę”.

Instytucja do programu opracowanego przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej, przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022. Celem przeprowadzonych działań była poprawa kondycji psychicznej uczniów i zapobieganie problemom mogącym wynikać z jej pogorszenia. W szkole motywowano więc uczniów do wykonywania ćwiczeń pozwalających radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Podniesiono też kompetencje rodziców i nauczycieli w zakresie wspierania uczniów. Zajęcia dla młodzieży i dorosłych opierały się na materiałach opracowanych w ramach projektu. Program przeznaczony był dla uczniów klas 6-8.

Nauczyciele włączeni w realizację projektu  to wychowawca klasy 6 – Elżbieta Szczybyło, wychowawca klasy 7 – Irena Kindrat, wychowawca klasy 8 – Magdalena Frant – Kornaga. Koordynatorem programu jest Elżbieta Juzwa.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here