Znamy laureatów XXVII Konkursu Recytatorskiego Powiatu Lubaczowskiego „Ulubione strofy”. Miejski Dom Kultury w Lubaczowie ogłosił listę zwycięzców.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu lubaczowskiego. Tematyką rywalizacji były wiersze lub proza nawiązujące do myśli przewodniej – „Ulubione strofy…”. Występy oceniało jury, które wzięło pod uwagę interpretację utworu, kulturę słowa, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. W ławach jurorskich zasiedli: Wiesława Olchowy – nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Lubaczowie, Małgorzata Kolczak – specjalista ds. edukacji leśnej Nadleśnictwa Lubaczów i Krzysztof Stępień – specjalista ds. kultury w Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie. Po wysłuchaniu i obejrzeniu 85 prezentacji konkursowych przyznali nagrody. Niżej przedstawiamy listę laureatów.

W kategorii klas I – IV:

I miejsce – Ada Wolańczyk, Alicja Weber i Nikola Ciećkiewicz
II miejsce – Filip Birnbach, Maja Bentkowska i Adam Pietrucha
III miejsce – Lena Pietraszko, Jakub Kornaga, Bartłomiej Nisztuk i Kamila Łuczak
Wyróżnienia – Wojciech Seryło, Emilia Marciniec, Michał Weber, Hubert Galimski, Zuzanna Młodowiec, Wojciech Pleskacz, Karol Tworko, Karolina Dec, Emilia Bojarska, Marta Mazurkiewicz

W kategorii klas VI – VIII:

I miejsce – Helena Kowalczyk i Jakub Wojciechowski
II miejsce – Szymon Ługowski, Magdalena Speranza i Karolina Wilczyńska
III miejsce – Milena Kruk, Bartosz Bosak i Dominika Szałańska
Wyróżnienia – Fabian Stachów, Maria Maciołek, Kamil Bernacki, Gabriel Gryniewicz i Aleksandra Maciejko

W kategorii szkół średnich:

I miejsce – Jagoda Skibicka
II miejsce – Jan Abramowicz
III miejsce – Ewa Głuszyk

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, które należy odebrać w dniach 4 – 5 maja br. (środa i czwartek) od 8.00 – 15.00 oraz 6 maja br. (piątek) od 12.00 – 19.00. Natomiast wszystkim uczestnikom wręczone zostaną dyplomy za udział w konkursie.

Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, a współorganizatorem – Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Sponsorzy konkursu to Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubaczowie i Nadleśnictwo Lubaczów.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here