W Lubaczowie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Turniej Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki”. Uczestnicy zgłaszać się mogą do 13 maja.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych powiatu lubaczowskiego. Zgłoszone, trzyosobowe drużyny (które reprezentować będą daną szkołę) będą rywalizować o tytuł Mistrza Wiedzy Leśnej. Konkurs przeprowadzony zostanie 14 czerwca o godz. 10:00 w MBP. Uczestnicy wykazać się będą musieli dobrą rozpoznawalnością gatunków drzew, szyszek, zwierząt, grzybów, śladów i tropów. Odpowiadać będą także na pytania i zagadki z zakresu wiedzy leśnej. Zwycięzcy Turnieju oraz wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy oraz upominki, a dla szkoły, której reprezentanci zwyciężą przewidziana jest nagroda finansowa w wysokości 700 zł.

Szkoły, które wyrażą chęć udziału w Turnieju zobowiązane są do zgłoszenia swojego uczestnictwa w terminie do 13 maja pocztą tradycyjną na adres: Nadleśnictwo Lubaczów, ul. Słowackiego 20, 37-600 Lubaczów (liczy się data stempla pocztowego) lub pocztą elektroniczną na adres email: malgorzata.kolczak@krosno.lasy.gov.pl

Szczegóły dotyczące turnieju znajdują się pod linkiem: www.mbp.lubaczow.pl.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here