W weekend (30.04-1.05) rozegrano mecze 24. kolejki jarosławskiej klasy okręgowej. Pogoń-Sokół Lubaczów pokonała drużynę Sanoczanka Święte 5-1, a Start Lisie Jamy zaliczył pierwszą porażkę w rundzie wiosennej.

MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów mecz 24. kolejki jarosławskiej „okręgówki” zagrała w roli gościa przeciwko zespołowi Sanoczanka Święte. Pierwszą bramkę dla zespołu z Lubaczowa zdobył kapitan drużyny – Radosław Hojdak już w 12. minucie. Nie wykorzystał on jednak szansy na strzelenie bramki z karnego w 31. minucie, ale zaledwie trzy minuty później dołożył kolejnego gola z gry dla swojej drużyny. W pierwszej połowie padły jeszcze trzy bramki. Autorem dwóch z nich był Krystian Basznianin, a jedną strzelił Jarosław Roman. Honorową bramkę dla drużyny przeciwnej zdobył Kacper Krabownik z karnego w 65. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 5-1 dla „Pogoni-Sokoła”. Sędzia, aż pięć razy musiał sięgać po żółtą kartkę – jedną otrzymał Marcin Mucha, a po dwie Paweł Hawrylak oraz Konrad Wójtowicz, co przełożyło się w dwie czerwone kartki dla zawodników z Lubaczowa.

Start Lisie Jamy w sobotę (30.04) zmierzył się w roli gości z Huraganem Gniewczyną. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 dla zespołu z Gniewczyny, a honorową bramkę dla drużyny z Lisich Jam zdobył Kacper Kalita. Jest to pierwsze przegrana Startu w rundzie wiosennej.

Kolejna, 25. kolejka jarosławskiej „okręgówki” odbędzie się już we wtorek (3.05), a w niej Pogoń-Sokół Lubaczów zmierzy się z liderem – LKS-em Skołoszów, od którego dzieli ich zaledwie jeden punkt. Czy lubaczowski MKS HML wskoczy na pozycję lidera? Dowiemy się we wtorek – spotkanie rozpocznie się na stadionie w Dachnowie o godz. 17:00. O tej samej godzinie zagrają zawodnicy Startu, którzy w Lisich Jamach podejmować będą zespół ze Stubna.