W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie obejrzeć można wystawę ilustracji i plakatów uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Ekspozycja dla zwiedzających dostępna będzie do 22 maja.

Prezentowane prace wykonane zostały w technikach manualnych oraz cyfrowych. Powstały one w czasie zajęć z Projektowania Graficznego. W trakcie nauki uczniowie zapoznają się z takimi zagadnieniami jak: projektowanie plakatów, ulotek, wizytówek, ilustracji do książek, bajek, folderów reklamowych, logotypów form, opakowań do produktów spożywczych, papierniczych itp. Tworzą banery, bilboardy i afisze reklamowe. W czasie tworzenia dzieł uczą się obsługi programów graficznych.

– Specjalizacja projektowanie graficzne to również zapoznanie uczniów z wieloma metodami tworzenia projektów w oparciu o tradycyjne i współczesne techniki i technologie, poznanie narzędzi analogowych i digitalnych służących do rejestrowania i obróbki obrazu, wartościowanie zrealizowanego projektu pod kątem artystycznym, wizualnym, estetycznym i funkcjonalnym oraz nabycie umiejętności profesjonalnego dokumentowania i archiwizowania prac – czytamy na stronie MDK.

Galeria zdjęć.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here