Po raz kolejny podopieczni Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza. Tegoroczna, XXII edycja konkursu rozstrzygnięta została 27 kwietnia w Muzeum Narodowym w Lublinie.

W konkursie wzięło udział 16 recytatorów i 3 wykonawców poezji śpiewanej z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, ze szkół ponadpodstawowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego zakwalifikowanych do udziału w eliminacjach ogólnopolskich. Komisja w składzie: Anna Marcińczak – polonistka, kustosz muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie, Kinga Matusiak-Lasecka – aktorka Teatru Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Jarosław Zoń – dziennikarz radiowy (Polskie Radio Lublin), recytator, Piotr Selim – muzyk, pianista, wokalista i kompozytor, wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa, Edyta Madej – sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie wyłoniła zwycięzców, którzy wezmą udział w Koncercie Laureatów.

W gronie zwycięzców znaleźli się podopieczni Grażyny Bielec – instruktor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Nagrodę główną – Złotą Strofę otrzymał Jan Abramowicz. Tytuł Laureata zdobyła Patrycja Leszczawska. W konkursie wzięła udział także Ewa Głuszyk.

Konkurs Recytatorski imienia Józefa Czechowicza odbywa się od 40 lat, od 22 w charakterze ogólnopolskim. Ma na celu pielęgnowanie żywej kultury słowa, pogłębianie refleksji nad utworem literackim oraz poszukiwanie dla niego nowych środków wyrazu. 

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here