Fot. Photo4u2

Warcabiści z naszego powiatu z sukcesem zakończyli Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych, które odbyły się w dniach 20-24 kwietnia w Szklarskiej Porębie. Zawodnicy MUKS Libero Basznia Dolna zostali zwycięzcami klasyfikacji medalowej. Bardzo dobrze wypadli także warcabiści z LKS Unia Horyniec-Zdrój.

W turnieju 113 zawodników rywalizowało o tytuły w grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej. Po raz pierwszy w historii zawodnicy MUKS Libero Basznia Dolna wygrali kwalifikację medalową. Na swoim koncie zgromadzili 7 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe medale (Jakub Szutka – dwa złote i jeden srebrny, Julia Banaś – dwa złote, Mateusz Hanasiewicz – jeden złoty i jeden srebrny,  Zuzanna Bosak – jeden złoty i jeden srebrny, Anna Jastrzębska – jeden złoty, Kacper Polak – dwa srebrne i jeden brązowy, Kinga Krzych – jeden srebrny, Małgorzata Szutka – jeden srebrny, Dawid Siteń – jeden brązowy, Łukasz Malec – jeden brązowy).

Na drugim miejscu w klasyfikacji znaleźli się warcabiści LKS Unia Horyniec-Zdrój, którzy w sumie zdobyli 13 medali: 7 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe (Klaudia Zaborniak – trzy złote, Klara Kornaga – dwa złote, jeden brązowy, Kuba Gazda – dwa złote, jeden srebrny, Kuba Papiernicki – dwa srebrne, jeden brązowy, Dawid Basznianin – jeden srebrny).

W zawodach wzięli udział także warcabiści z SGU Czarni Oleszyce, który zdobyli 5 medali: 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

– Nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że należą do grona czołowych polskich juniorów, a medaliści otworzyli sobie drogę do Kadry Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata i Europy – czytamy na facebooku LKS Unia Horyniec-Zdrój.

– W tym roku warcabiści walczyli o coś jeszcze – o miejsce w Programie Szkolenia Polskiego Związku Warcabowego, który został stworzony przez PZWarc, a finansowany jest w całości przez firmę Chess & Checkers Games, Partnera Polskiego Związku Warcabowego. Szkolenie będzie miało formę cotygodniowych treningów z podziałem na kategorie wiekowe, które będą prowadzone przez trenerów naszej Kadry – dodają trenerzy na facebooku.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here