Mieszkańców Lubaczowa czeka kolejny duży remont jednej z głównych ulic miasta. Inwestycja, która uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, oszacowana została na ponad 6,6 mln zł.

Na stronie internetowej powiatu lubaczowskiego kilka dni temu pojawiła się informacja o ogłoszeniu przetargu na „Przebudowę drogi powiatowej nr 1688R Lubaczów – Basznia w km 0+005,50 – 0+739,40”. Chodzi o całą ulicę Szopena będącą drogę powiatową w kierunki Baszni Dolnej. Prace obejmować będą nie tylko generalny remont nawierzchni drogi, ale także przebudowę kanalizacji sanitarnej. Wstępnie inwestycję wyceniono na 6 611 609 zł. Poziom dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 3 971 100 zł. Pozostałą część (2 640 509 zł) sfinansują samorządy – Powiat Lubaczowski i Gmina Miejska Lubaczów. Burmistrz Lubaczowa zadeklarował przeznaczyć na ten cel w dwóch kolejnych latach po ponad 1 mln zł.

To kolejna duża inwestycja realizowana na terenie Lubaczowa wspólnie przez oba samorządy. W ostatnich latach gruntowania wyremontowano m.in. ulice Słowackiego, Mickiewicza, Nową, Konopnickiej i Krasińskiego.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. Najgorsza sprawa jest taka iż spotykają się i narzekaja. Że w Lubaczowie nic nie ma,nie ma co robić,że zadupie a w Rzeszowie to,a w Krakowie tamto itd. to ja zadaje pytanie- po jakiego grzyba ,żeby nie zapytać ostrzej tu przyjeżdżają ? Nie pasuje to proszę bardzo, droga wolna. Mi akurat tu okej. Wyjdę na miasto,kogoś spotkam,zakupy u znajomego rolnika zrobię,do Kościoła sobie wstąpię itp. a w dużych miastach ludzie chociażby w komunikacji miejskiej nie rozmawiają ze sobą,są jak manekiny ,jadą jakby na Syberię jechali. Każdy łeb w telefonie no i tak to wygląda. Możesz zdychać na ulicy i nikt ci nie pomoże,bo każdy uzna żeś pijak. Gdzie ludzie nie mają pojęcia że niektóre osoby mogą mieć cukrzycę,problemy z sercem itd a nawet jeśli jest to osoba pod wpływem,to mimo wszystko jest to człowiek, który potrzebuje pomocy. Znieczulica totalna. To samo w galeriach,nie wiadomo jak i co włączyć ,wybrać,powymyslali te durackie maszyny bo siły w ręcach nie mieli. Lubaczów jest ok. Wszędzie na piechotę znajdę,zawsze kogoś spotkam,ogólnie jest git. Na co mnie do kina chodzić jak sobie kino w domu mogę urządzić. ? No i plus. Bo jak mi się zechce siku to spacje naciskam

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here