Osoby lubiące kwiaty i piękne dekoracje, ale też te, które chciałyby podarować komuś prezent własnoręcznie wykonany, mogą wziąć udział w warsztatach tworzenia flowerboxów i ogrodów w szkle. W niedzielę, w Kresowej Osadzie, w czasie Wiosennej Giełdy Ogrodniczej, floryści z wieloletnim doświadczeniem prowadzą szkolenia.

Warsztaty florystycznie działają motywacyjnie i sprawiają, że uczymy się cierpliwości. Pozytywnie wpływają na kreatywność i precyzję. Tego typu zajęcia zwiększają pewność siebie i pozwalają na zgłębienie tajników pracy z kwiatami. Ćwiczenia manualne mogą być nie tylko pracą w skupieniu, ale także formą zabawy i stworzenia wyjątkowych rzeczy, z których będzie można czerpać radość. Są także świetną odskocznią od codziennych obowiązków. 

Uczestnicy zajęć prowadzonych w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej wykonają flowerboxy, czyli piękne kompozycje z kwiatów ciętych umieszczone w ozdobnych pudełkach. Służą one jako elegancka dekoracja pomieszczeń. Są także idealne na prezent. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 50 zł.

Ponadto w czasie Wiosennej Giełdy Ogrodniczej przeprowadzone zostaną warsztaty „Ogrody w szkle”. W ich trakcie uczestnicy stworzą zawsze zielone, działające kojąco i uspokajająco kompozycje umieszczone w szklanych pojemnikach. Towarzyszą one nam od stuleci i wciąż są bardzo popularne. Nic dziwnego, bo mały zielony ogródek w butelce to oryginalna alternatywa dla roślin doniczkowych. Dodatkowo ogród zamknięty w szkle nie tylko zdobi, ale daje nam możliwość stworzenia i obserwowania samodzielnej biosfery. Koszt uczestnictwa w tych warsztatach wynosi 30 zł.

Wszystkie wykonane ozdoby przez kursanta – flowerboxy i ogrody w szkle, będą jego własnością, którą będzie mógł zabrać ze sobą na pamiątkę. Własnoręcznie stworzona kompozycja może być także wyjątkowym prezentem.

Zgłoszenia udziału w zajęciach przyjmuje Pani Marta Tabaczek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie, pod nr tel. 505 018 486 do czwartku, 21 kwietnia.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here