Spowodowanie kolizji i jazda w stanie nietrzeźwości, to zarzuty jakie usłyszał 44-letni mężczyzna. Mieszkaniec Lubaczowa, początkowo nie przyznawał się do kierowana autem, wskazując innego mężczyznę.

W środę (13.04) po godzinie 14 policjanci z Lubaczowa pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na ul. Szopena w Lubaczowie. Z relacji dwóch mężczyzn, którzy byli na miejscu wynikało, że jechali oni osobową toyotą i nagle na drogę wtargnął im pies. Kierowca stracił przez to panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenia dwóch posesji, a następnie w zawór gazowy.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu uczestników tego zdarzenia. 71-letni mieszkaniec Lubaczowa był trzeźwy, natomiast badanie 44-letniego również mieszkańca Lubaczowa wykazało, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni twierdzili, że samochodem kierował 71-latek. Jednak zeznania świadków i zebrany materiał dowodowy wykazał, że samochodem kierował młodszy z mężczyzn – czytamy w komunikacie prasowym KPP w Lubaczowie.

44-letni mieszkaniec Lubaczowa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W czwartek słyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here