W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie już można oglądać wystawę ozdób świątecznych zgłoszonych do konkursu plastycznego „Wielkanocny Dom”. Ekspozycja dostępna będzie do 23 kwietnia.

Na wystawie można zobaczyć pisanki, kraszanki i stroiki wielkanocne przygotowane przez osoby biorące udział w konkursie. Prace wykonane zostały przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Wszystkim zgłoszeniom przyjrzało się jury, w skład którego weszli artyści-malarze – Józef Dobrowolski i Jerzy Plucha. Jak stwierdzili „tegoroczna edycja przyniosła prace starannie wykonane, zgodne z tradycją i estetyczne”.

Jury dokonało oceny zgodnie z rodzajem wykonanej pracy. Bacznie przyglądając się wszystkim dziełom nagrodziło następujących uczestników konkursu:

Kategoria „Pisanka – kraszanka”:
I miejsce – Mateusz Pieróg
II miejsce – Lena Tworko
III miejsce – Dawid Krakowiecki
Wyróżnienie – Zuzanna Trembicka, Katarzyna Serafin

Kategoria „Stroik”:
I miejsce – Teresa Strut, Bartosz Tworko
II miejsce – Bernata Frant, Kamil Bernacki, Zofia Leja
III miejsce – Sylwia Galimska, Aleksander i Aurelia Kornaga
Wyróżnienie: Damian Baran, Julia Ważna, Angelika Szmagara, Konrad Tworko

Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie oraz Urząd Miejski w Lubaczowie.

Organizator – MDK – dziękuje wszystkim uczestnikom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu do konkursu, a laureatom gratuluje i życzy dalszych sukcesów artystycznych.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here