W Gminie Lubaczów trwają porządki przeprowadzane w ramach akcji „Wiosna… ach to Ty”. Już uprzątnięto ciągi dróg i tereny zielone. Przed nami jeszcze „OPERACJA CZYSTA RZEKA” i Dzień Ziemi.

W czasie prowadzonych działań pracownicy gminy zajęli się porządkowaniem ciągów dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Zebrano niemal 3 tony odpadów. Działaniami objęte zostały również tereny zielone oraz zinwentaryzowane wcześniej dzikie wysypiska śmieci. W sumie zebrano ponad 440 worków śmieci.

Do akcji dołączyły się także szkoły i jednostki organizacyjne. Nauczyciele prowadzą edukację ekologiczną ucząc najmłodszych dbania o środowisko. Dla samorządu gminnego bardzo ważna jest troska o czystą gminę.

– Wierzymy, że wspólne działania samorządu, mieszkańców, organizacji i stowarzyszeń w zakresie ochrony środowiska przyniosą najlepsze efekty. Dlatego zwracamy się także do Państwa z prośbą o włączenie się do tych działań. Jeżeli tylko zaobserwują Państwo występowanie nowych odpadów na terenach zielonych czy w lasach, prosimy o zgłoszenie tego faktu za pomocą serwisu mapowego. Utworzony on został w celu ułatwienia inwentaryzacji miejsc, w których nielegalnie wyrzucane są odpady – tłumaczą urzędnicy.

Mapa dostępna jest pod linkiem: mapa.gminalubaczow.pl. Można na niej zaznaczyć miejsca dzikich wysypisk śmieci oraz umieścić dodatkowe informacje, które ułatwią ich lokalizację.

Gmina Lubaczów kontynuując akcję „Wiosna… ach to Ty” zachęcają do udziału w ogólnopolskiej akcji „OPERACJA CZYSTA RZEKA”. W trakcie działań uprzątnięte zostaną tereny wzdłuż rzek przepływających przez obszar gminy. Ponadto sprzątanie ruszy w Dniu Ziemi, 22 kwietnia.

Galeria zdjęć, fot. gminalubaczow.pl

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here