W Wielki Czwartek, 14 kwietnia o godz. 10:00 na lubaczowskim Rynku ruszy Kiermasz Wielkanocny. Wzorem lat ubiegłych będzie można kupić kolorowe ozdoby jak również tradycyjne wypieki i wyroby.

Tradycyjnie na stołach królować będą kolorowe, oryginalne, własnoręcznie wykonane pisanki, stroiki, baranki, zajączki i inne ozdoby świąteczne. Dostępne będą również lokalne przysmaki na świąteczny stół – babki, serniki, makowce, ale także chleby na zakwasie, sery, wędliny czy miody.

Na Kiermasz Wielkanocny zapraszają Wójt Gminy Lubaczów, Burmistrz Miasta Lubaczowa i Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Lubaczów.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Dlaczego więc wielkanocne zajączki i jajka są tak popularne w Polsce? Cóż, jest to tradycja charakterystyczna dla Polski – w innych krajach Wielkanoc obchodzi się w zupełnie inny sposób. Dekoracja stołu wielkanocnego jest rzeczą bardzo symboliczną. Wielkanoc to jedno z najbardziej ekscytujących świąt w Polsce. To czas wiosny, zwiastujący obfitość letnich owoców, kolorowe kwiaty i mnóstwo pysznych wypieków. W tym świątecznym okresie nie zabraknie również pisanek na wszystkich stołach, udekorowanych gniazdek i koszyczków wielkanocnych.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here